09187741107 شریفی

بررسی تلویزیون LG BX OLED

بررسی تلویزیون LG BX OLED
تلویزیون سمکو نژاد نظرات

LG BX OLED تلویزیون سطح ابتدایی LG در سری OLED 2020 است و مانند اکثر تلویزیون های OLED عملکرد کلی عالی دارد. این یک نسبت کنتراست بی نهایت و یکنواختی کامل سیاه و سفید ، ایده آل برای تماشای فیلم در اتاق های تاریک است. گیمرها باید پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر FreeSync (VRR) و سازگاری G-SYNC آن را بدانند. تقریباً یک زمان پاسخ فوری دارد که منجر به حرکت واضح می شود ، اما این بدان معناست که محتوای نرخ فریم پایین به نظر می رسد. این تلویزیون دارای زاویه دید گسترده ای است ، بنابراین برای چیدمان گسترده صندلی انتخابی عالی است. حتی اگر به اندازه کافی روشن نباشد تا بتواند با تابش خیره کننده مقابله کند ، دارای انعکاس فوق العاده ای است ، بنابراین در اکثر اتاق های بسیار روشن عملکرد خوبی دارد. متأسفانه ، مانند هر تلویزیون OLED ، خطر سوختن دائمی را دارد ، اما این فقط باید با عناصر ثابت ، ثابت باشد ، مانند اینکه اگر از تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می کنید یا فقط اخبار را مشاهده می کنید.

جهت سفارش این تلویزیون BX را کلیک کنید .

LG BX OLED در کل یک تلویزیون عالی است. با فناوری OLED می تواند به صورت جداگانه پیکسل ها را خاموش کند ، در نتیجه نسبت کنتراست بی نهایت و یکنواختی کامل سیاه ایجاد می شود ، بنابراین تصاویر سیاه وقتی در تاریکی مشاهده می شوند سیاه به نظر می رسند. این برای بازی بسیار عالی است زیرا زمان پاسخ دهی آنی ، پشتیبانی VRR و تاخیر ورودی بسیار کمی دارد. متأسفانه ، خیلی روشن نمی شود ، بنابراین استفاده در اتاق های بسیار روشن ایده آل نیست. در آخر ، اگر می خواهید با دوستان و خانواده خود تلویزیون یا ورزش تماشا کنید ، زاویه دید گسترده ای دارد.

نکات قوت

  • نسبت کنتراست بی نهایت.
  • زاویه دید گسترده
  • بازتاب برجسته
  • زمان پاسخ فوری
  • پشتیبانی از VRR

نکات ضعف

  • خیلی روشن نمی شود.
  • خطر سوختن دائمی.
  • لکنت محتوای نرخ فریم پایین.

*به روز شده در تاریخ 01 مارس 2021: آزمایش مجدد فرکانس سوسو زدن BFI.
*به روز شده در 01 مارس 2021: تبدیل به Test Bench 1.6.
*به روز شده در دسامبر 09 ، 2020: ما دقت قبل از کالیبراسیون را دوباره آزمایش کردیم.
*به روز شده در 03 نوامبر 2020: ما تلویزیون را با منبع HDMI 2.1 دوباره آزمایش کردیم.
*به روز شده در 02 نوامبر 2020: متن به روز شده برای دقت و وضوح.
*به روز شده در 19 آگوست 2020: به روز رسانی در پشتیبانی VRR انجمن HDMI.

55 اینچ 55BXPUAOLED

LG BX OLED تلویزیون سطح ابتدایی در سری LG 4K OLED 2020 است. این در زیر LG CX OLED قرار دارد و از سال 2019 جایگزین LG B9 OLED می شود. رقبای تلویزیون های OLED زیادی در دسترس نیستند ، اما رقبای اصلی آن Sony A8H OLED و Vizio OLED 2020 هستند و دارای چندین رقبای LED مانند Samsung Q80T QLED.

سبک

LG BX از سبک برجسته ای با یک پایه نصب شده در مرکز برخوردار است ، دقیقاً مانند LG B9 OLED سال 2019. همچنین بسیار شبیه LG CX OLED است ، با این تفاوت که پایه BX کوچکتر است و از پلاستیک ساخته شده است. در مجموع ، این یک تلویزیون مدرن و زیبا است.

پایە

این تلویزیون از همان پایه LG B9 OLED برخوردار است. این یک پایه پلاستیکی نصب شده در مرکز است که تلویزیون را به خوبی نگه می دارد ، اما لرزش آن بیشتر از پایه فلزی گسترده تر در LG CX OLED است.

پشت

قسمت پشتی LG BX تقریباً مشابه LG CX OLED و LG B9 OLED است. نیمه بالایی که پانل را نگه می دارد فلزی با پایان صاف است و نیمه پایینی محل ورودی ها از پلاستیک جامد ساخته شده است. پشتی یک کلیپ برای مدیریت کابل وجود دارد.

Borders

حاشە آن نازک هستند و باعث حواس پرتی نمی شوند.

ضخامت

LG BX بسیار نازک است و اگر به صورت دیواری نصب شود زیاد بیرون نمی زند. با پایه متصل ضخیم تر از تلویزیون است ، اما هنوز فضای زیادی را اشغال نمی کند.

کیفیت ساخت

LG BX از کیفیت ساخت عالی برخوردار است. پایه پلاستیکی به اندازه پایه فلزی LG CX OLED محکم نیست اما همچنان تلویزیون را به خوبی نگه می دارد. قسمت پلاستیکی نزدیک ورودی ها کمی خم می شود و صدای کلیک را ایجاد می کند گویی که به درستی به صفحه متصل نشده است ، اما این فقط مشکل واحد ما است. علاوه بر این ، هیچ مشکل آشکاری وجود ندارد ، و این یک تلویزیون خوش ساخت است.

Contrast 

مانند تمام تلویزیون های OLED ، LG BX از نسبت کنتراست بی نهایت برخوردار است زیرا می تواند پیکسل های منفرد را خاموش کرده و در نتیجه سیاه پوستان کامل ایجاد کند.

روشنایی SDR

روشنایی اوج صحنه واقعی 285cd / m²
قله 2٪ پنجره 336cd / m
قله 10٪ پنجره 401cd / m1
قله 25٪ پنجره سی دی 363 در متر مکعب
قله پنجره 50٪ 291cd / m²
قله 100٪ پنجره 138cd / m²
پنجره پایدار 2٪ 320 سی دی در متر مکعب
پنجره پایدار 10٪ 380 سی دی / متر مکعب
پنجره 25٪ پایدار 343cd / m²
پنجره 50٪ پایدار 276cd / m²
100٪ پنجره پایدار  133cd / m²
محدودیت روشنایی خودکار (ABL) 0.068
LG BX از شدت روشنایی اوج برخوردار است. روشنایی آن به مراتب کمتر از LG B9 OLED است و به اندازه کافی روشنایی ندارد که بتواند در اکثر اتاق ها با تابش خیره کننده مبارزه کند. این یک "محدودکننده روشنایی خودکار" (ABL) تهاجمی است که در صورت روشن بودن مناطق بزرگ ، صفحه را کم نور می کند ، همانطور که در نور 100٪ در آزمایش پنجره پایدار دیده می شود.

این اندازه گیری ها پس از کالیبراسیون در حالت تصویر "Expert (Dark Room)" با روشنایی اوج در "بالا" و نور OLED در "حداکثر" انجام شده است. در اصل ، ما مجبور بودیم Pixel Refresher را اجرا کنیم زیرا صفحه نمایش در مقایسه با LG B9 OLED بسیار کم نور به نظر می رسید ، اما صفحه بعد از تازه سازی خیلی روشن نمی شود. قبل از اتمام Pixel Refreshher ، بیشتر صحنه ها بین 334cd / m² تا 394cd / m² بود و ما در آزمایش 100٪ پنجره پایدار 116cd / m² داشتیم.

اگر می خواهید درخشان ترین تصویر ممکن باشد ، ما توانستیم 428cd / m² را در آزمون اوج پنجره در "Expert (Dark Room)" حالت تصویر با نور و کنتراست OLED روی "Max" ، Peak Brightness در "High "، و کنتراست پویا روی" متوسط ​​"تنظیم شده است.

نور پس زمینه

این تلویزیون نور پس زمینه ندارد ، بنابراین از ویژگی کم نور شدن محلی برخوردار نیست. این می تواند پیکسل ها را به صورت جداگانه کم نور کند و زیرنویس ها کاملاً نمایش داده می شوند ، بدون اینکه شکوفا شود.

روشنایی HDR

برجسته صحنه واقعی 454cd / m
قله 2٪ پنجره   454cd / m
قله 10٪ پنجره 542cd / m2
قله 25٪ پنجره  386cd / m
قله پنجره 50٪  231cd / m²
قله 100٪ پنجره 128 سی دی در متر مکعب
پنجره پایدار 2٪ 436cd / m²
پنجره پایدار 10٪  517cd / m
پنجره 25٪ پایدار  364 سی دی در متر مکعب
پنجره 50٪ پایدار 220 سی دی در متر مکعب
100٪ پنجره پایدار 122cd / m²
محدودیت روشنایی خودکار (ABL) 0.093
این تلویزیون از روشنایی اوج متوسط ​​HDR برخوردار است. آنقدر روشن نمی شود که بتواند تصاویر برجسته در HDR را به خوبی روشن کند و به دلیل تهاجمی بودن ABL ، صفحه نمایش کمتر روشن می شود زیرا مناطق بزرگ و روشن صفحه را پوشش می دهند. اگر تلویزیون مشابهی می خواهید که با وضوح HDR روشن تر شود ، به LG GX OLED نگاه کنید.

ما اوج روشنایی HDR را در حالت تصویر "HDR Cinema" با درجه حرارت رنگ روی "Warm 2" ، Peak Brightness روی "High" و OLED Light در "Max" اندازه گیری کردیم. مانند اوج روشنایی SDR ، ما یک Refixher Pixel اجرا کردیم و بعد از آن صفحه کمی روشن تر شد. قبل از Pixel Refreshher ، بیشتر صحنه ها بین 358 تا 534cd / m² بود و ما در آزمایش 100٪ windows پنجره پایدار 117cd / m² داشتیم.

اگر می خواهید روشن ترین تصویر ممکن باشد ، حالت تصویر را روی "Vivid" ، کنتراست پویا بر روی "Medium" ، نور OLED و کنتراست روی "Max" و Peak Brightness در "High" تنظیم کنید. ما توانستیم 706.8 سی دی / متر مکعب با پنجره اوج 10٪ بدست آوریم.

یکنواختی سیاه

از آنجا که این تلویزیون OLED می تواند پیکسل های منفرد را خاموش کند ، یکنواختی سیاه کاملاً مناسب است.

یکنواختی خاکستری

LG OLED55BXPUA از یکنواختی خاکستری بسیار خوبی برخوردار است ، اما این ممکن است در واحدها متفاوت باشد. جلوه صفحه کثیف بسیار کمی در مرکز وجود دارد که برای علاقه مندان به ورزش بسیار مناسب است. یکنواختی در صحنه های تقریبا تاریک بهبود یافته است ، اما مانند برخی دیگر از تلویزیون های OLED ، برخی از خطوط عمودی ضعیف در صحنه های تاریک در اتاق های بسیار تاریک قابل مشاهده است. برخلاف LG B9 OLED ، به نظر نمی رسد صفحه در صحنه های تقریبا تاریک چشمک می زند.

بازتاب ها

مجموع بازتاب ها 1.5٪
بازتاب های غیرمستقیم 0.2٪
بازتاب مستقیم محاسبه شده 1.3٪
LG OLED55BXPUA دارای عملکرد انعکاس فوق العاده ای است ، شبیه به LG CX OLED. حتی با تابش مستقیم نور خورشید در این تلویزیون ، بازتاب ها نباید خیلی حواس پرت کننده باشند.

زاویه دید

از دست دادن روشنایی 63 درجه
درجهBlack Level Raise 70
تغییر گاما 60 درجه
LG BX OLED دارای زاویه دید بسیار خوبی است که انتظار می رود از یک تلویزیون OLED استفاده شود. تصویر هنگام مشاهده از کنار دقیق می ماند ، برای تنظیمات گسترده در صندلی ها عالی است.

کالیبراسیون

تراز سفید  1.61dE
رنگ  1.04dE
گاما 2.19
دمای رنگ 6834K
حالت تصویر
متخصص (اتاق تاریک)
تنظیم دمای رنگ 2گرم
تنظیمات گاما 2.2
بروزرسانی 12/09/2020: ما پس از کالیبره کردن طیف سنج خود دقت را اندازه گیری مجدد کردیم. بازبینی به روز شده است

دقت و صحت رنگ LG BX در خارج از جعبه بسیار بهتر از LG B9 OLED است. کمترین عدم دقت در رنگها و سایه های خاکستری وجود دارد ، اما از آنجا که دمای رنگ کمی سرد است ، تصویر رنگ آبی دارد. گاما هدف را به خوبی دنبال می کند ، اما برخی از صحنه ها کمی بیش از حد روشن هستند. توجه داشته باشید که دقت خارج از جعبه ممکن است بین واحدها متفاوت باشد.

کالیبراسیون ارسال

تراز سفید  0.26dE
رنگ 1.32dE
گاما 2.20
دمای رنگ 6536 K
کالیبراسیون تعادل سفید 22 امتیاز
کالیبراسیون رنگ دارد
LG OLED55BXPUA از دقت رنگ چشمگیری پس از کالیبراسیون برخوردار است و هیچ گونه عدم دقت باقی مانده را نمی توان بدون کمک متر سنج تشخیص داد. گاما هدف را تقریباً به طور کامل دنبال می کند و دمای رنگ بسیار نزدیک به هدف 6500K است.

ما دقت رنگ را پس از تکمیل Pixel Refreshher اندازه گیری کردیم ، که فقط کمی دقت رنگ را بهبود بخشید. بر خلاف LG B9 OLED ، ما در هنگام کالیبراسیون هیچ خرد شدن سیاه را مشاهده نکردیم. تعدادی در حالت تصویر "استاندارد" وجود داشت ، اما در "Expert (اتاق تاریک)" وجود نداشت.

ورودی 480p

این تلویزیون محتوای 480p را به خوبی ارتقا می دهد ، و هیچ اثر مشخصی ندارد.

ورودی 720p

LG BX محتوای 720p مانند جعبه های کابل را به خوبی ارتقا می دهد و هیچ مصنوعی برای ارتقا ندارد.

ورودی 1080p

محتوای 1080p تقریباً به خوبی محتوای 4k بومی به نظر می رسد.

ورودی 4k

LG BX بدون هیچ مشکلی محتوای 4k را نمایش می دهد. حتی اگر ساختار پیکسلی RGBW داشته باشد ، هر چهار زیر پیکسل هرگز به طور هم زمان روشن نیستند ، بنابراین در وضوح رنگ هیچ گونه افتی ایجاد نمی شود.

ورودی 8k

این تلویزیون 4k است که نمی تواند ورودی 8k را نمایش دهد.

 

Pixels 

LG BX از یک ساختار پیکسلی RGBW با چهار زیر پیکسل استفاده می کند ، اما هر چهار مورد هرگز همزمان استفاده نمی شوند. 

دامنه رنگ

LG OLED55BXPUA دارای طیف رنگی بسیار عالی ، کاملاً مشابه LG CX OLED است. این تقریباً تمام فضای رنگی DCI P3 را که در بیشتر محتوای HDR استفاده می شود ، پوشش می دهد و دارای پوشش مناسبی از Rec گسترده تر است. فضای رنگی 2020 قبل از اینکه Pixel Refreshher را در تلویزیون اجرا کنیم ، DCI P3 و Rec. پوشش 2020 فقط اندکی بهتر بود ، اما تفاوت ها ناچیز است.

میزان رنگ

این تلویزیون از حجم رنگ خوبی برخوردار است. به دلیل نسبت کنتراست بی نهایت ، رنگ های تیره را به خوبی نمایش می دهد اما برای نمایش رنگ های روشن تر تلاش می کند.

توجه: قبل از اجرای Pixel Refreshher ، حجم آن بهتر از رنگ DCI P3 و Rec کمی بدتر بود. حجم رنگ 2020 ، اما اکثر مردم تفاوت بین نتایج قبل و بعد از تازه سازی را متوجه نخواهند شد.

شیب

عمق رنگ 10 بیت
قرمز (Std. Dev.)0.133 dE
سبز (Std. Dev.) 0.136 dE
آبی (Std. Dev.)0.112 dE
خاکستری (Std. Dev.) 0.197 dE
LG BX از هندلینگ شیب مناسبی برخوردار است. باند در هر رنگ وجود دارد ، به خصوص در سایه های تیره. فعال کردن ویژگی Smooth Gradation الگوی آزمون را بهبود نمی بخشد. شیب ها را در صحنه های واقعی کمی صاف می کند ، اما نه زیاد. ما یک Pixel Refreshher را اجرا کردیم تا ببینیم آیا این کار باعث بهبود کنترل گرادیان می شود یا خیر ، و این فقط کمی بهبود یافت ، اما نه به میزان قابل توجهی. اگر می خواهید OLED با قابلیت شیب قابل توجهی بهتر داشته باشید ، به Vizio OLED 2020 مراجعه کنید.

حفظ موقت تصویر

IR پس از 0 دقیقه بهبودی 0.14٪
IR پس از 2 دقیقه بهبودی 0.13٪
IR پس از 4 دقیقه بهبودی 0.09٪
IR پس از 6 دقیقه بهبودی 0.00٪
IR پس از 8 دقیقه بهبودی 0.08٪
IR پس از 10 دقیقه بهبودی 0.05٪
متأسفانه ، LG OLED55BXPUA پس از نمایش یک تصویر با کنتراست بالا ، مانند LG C8 OLED یا مانیتور LG CX OLED که آزمایش کرده ایم ، از حفظ عکس موقتی برخوردار است. این مورد بین واحدها متفاوت است ، بنابراین ممکن است چیز متفاوتی را تجربه کنید.

توجه: حفظ تصویر پس از شش دقیقه 0.0٪ را نشان می دهد ، اما این یک خطا در پایان ما است و در واقع پس از شش دقیقه حفظ تصویر قابل مشاهده است.

خطر سوختن دائمی

خطر سوختن دائمی دارد


متأسفانه ، مانند تمام تلویزیون های OLED ، LG OLED55BXPUA نیز از سوختن دائمی در امان نیست. با این حال ، ما انتظار نداریم افرادی که محتوای متنوعی را تماشا می کنند مشکلی داشته باشند ، اما اگر نمایشگرهای ثابت ثابت وجود داشته باشد ، مانند اینکه به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می شود ، این یک مشکل است.

این تلویزیون دارای سه ویژگی برای کمک به خطر سوختن است. فعال کردن گزینه Screen Shift و تنظیم Logo Luminance Adjustment بر روی "Low" ممکن است در این مورد کمک کند. همچنین یک Pixel Refresher اتوماتیک وجود دارد که در صورت نیاز می تواند به صورت دستی اجرا شود.

حفظ موقت تصویر

IR پس از 0 دقیقه بهبودی 0.14٪
IR پس از 2 دقیقه بهبودی 0.13٪
IR پس از 4 دقیقه بهبودی 0.09٪
IR پس از 6 دقیقه بهبودی 0.00٪
IR پس از 8 دقیقه بهبودی 0.08٪
IR پس از 10 دقیقه بهبودی 0.05٪
متأسفانه ، LG OLED55BXPUA پس از نمایش یک تصویر با کنتراست بالا ، مانند LG C8 OLED یا مانیتور LG CX OLED که آزمایش کرده ایم ، از حفظ عکس موقتی برخوردار است. این مورد بین واحدها متفاوت است ، بنابراین ممکن است چیز متفاوتی را تجربه کنید.

توجه: حفظ تصویر پس از شش دقیقه 0.0٪ را نشان می دهد ، اما این یک خطا در پایان ما است و در واقع پس از شش دقیقه حفظ تصویر قابل مشاهده است .

خطر سوختن دائمی

متأسفانه ، مانند تمام تلویزیون های OLED ، LG OLED55BXPUA نیز از سوختن دائمی در امان نیست. با این حال ، ما انتظار نداریم افرادی که محتوای متنوعی را تماشا می کنند مشکلی داشته باشند ، اما اگر نمایشگرهای ثابت ثابت وجود داشته باشد ، مانند اینکه به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده می شود ، این یک مشکل است.

این تلویزیون دارای سه ویژگی برای کمک به خطر سوختن است. فعال کردن گزینه Screen Shift و تنظیم Logo Luminance Adjustment بر روی "Low" ممکن است در این مورد کمک کند. همچنین یک Pixel Refresher اتوماتیک وجود دارد که در صورت نیاز می تواند به صورت دستی اجرا شود.

زمان پاسخ

80٪ زمان پاسخ
0.2 میلی ثانیه
100 Time زمان پاسخ
3.8 میلی ثانیه
LG BX زمان پاسخ باورنکردنی دارد ، اما به اندازه برخی تلویزیون های OLED دیگر مانند LG CX OLED مناسب نیست. در انتقال های تاریک ، بیش از حد شلیک شده است ، که ممکن است منجر به مصنوعات حرکتی در صحنه های تاریک شود.

بدون نویز

فرکانس کم نور شدن PWM صفر هرتز
در هر هشت ثانیه میزان روشنایی کمی فرو می ریزد که همزمان با سرعت تازه سازی 120 هرتز است و قابل توجه نیست.

درج قاب سیاه (BFI)

BFI اختیاری دارد
حداقل سوسو زدن با نرخ 60 فریم در ثانیه 60 هرتز
60 هرتز برای 60 فریم در ثانیه بآره
120 هرتز برای 120 فریم در ثانیه آره
حداقل لرزش برای 60 فریم در ثانیه در حالت بازی 60 هرتز
بروزرسانی 17/02/2021: ما ویژگی BFI را مجدداً آزمایش کردیم تا فرکانس بدون نویز را تأیید کنیم.

LG OLED55BXPUA دارای ویژگی Black Frame Insertion برای بهبود ظاهر حرکت است. برای کار کردن ، TruMotion را روی "کاربر" تنظیم کنید و OLED Motion را با توجه به محتوایی که مشاهده می کنید تغییر دهید. اگر محتوای 60 فریم در ثانیه را مشاهده می کنید زیرا در 60Hz چشمک می زند ، آن را روی "بالا" تنظیم کنید و "پایین" یا "متوسط" با محتوای 120 فریم در ثانیه چرا که با سرعت 120 فریم بر ثانیه می لرزد. اگر آن را روی "متوسط" یا "کم" با محتوای 60 فریم در ثانیه تنظیم کنید ، کپی برداری از تصاویر قابل مشاهده است. همچنین ممکن است شاهد چند نسخه سازی تصویر با "متوسط" با محتوای 120 فریم در ثانیه باشید ، همانطور که در اینجا مشاهده می شود. سرانجام ، وقتی ویژگی BFI فعال است ، نمی توانید از G-SYNC استفاده کنید.

درون یابی حرکت (30 فریم در ثانیه)

این تلویزیون می تواند محتوای حداکثر 120 هرتز را تعبیر کند ، معروف به "اثر صابون" که به ظاهر حرکت کمک می کند. Motion با این ویژگی خوب به نظر می رسد و در صحنه های شلوغ که منجر به تولید برخی از مصنوعات می شود ، متوقف نمی شود.

BFI

با توجه به زمان پاسخگویی بسیار سریع تلویزیون ، لکنت زبان با محتوای نرخ فریم پایین به دلیل طولانی نگه داشتن هر فریم وجود دارد. فعال کردن درون یابی حرکت یا ویژگی BFI می تواند به کاهش لکنت کمک کند.

24p Judder

بدون جودر 24p آره
24p بدون جادر از طریق 60p آره
24p بدون جادر از طریق 60i آره
از طریق برنامه های بومی 24p بدون Judder آره
LG BX می تواند داور 24p را از هر منبعی مانند برنامه های بومی یا پخش کننده های Blu-ray حذف کند. برای حذف Judder ، به سادگی Real Cinema را فعال کنید. با تنظیم OLED Motion روی "متوسط" یا "خودکار" ، همه داوران را حذف می کند. در «پایین» ، هنوز کمی داور وجود دارد ، اما آن را کاهش می دهد و وقتی روی «بالا» تنظیم شود ، اصلاً داور را از بین نمی برد.

نرخ تازه سازی متغیر

نرخ تازه سازی بومی 120 هرتز
نرخ تازه سازی متغیر آره
انجمن HDMI VRR آره
FreeSync آره
سازگار با G-SYNC بله (مجوز NVIDIA)
حداکثر 4k VRR:
120 هرتز
حداقل 4k VRR
40 هرتز
حداکثر 1080p VRR
120 هرتز
حداقل 1080p VRR
40 هرتز
حداکثر 1440p VRR
120 هرتز
حداقل 1440p VRR
40 هرتز
اتصالات پشتیبانی شده VRR
HDMI
بروزرسانی 19/8/2020: تأیید کردیم که از VRR انجمن HDMI پشتیبانی می کند. با اتصال Xbox One S ، تنظیمات FreeSync را غیرفعال کرده و تنظیمات G-SYNC را در تلویزیون فعال کردیم. Xbox نشان داد که VRR هنوز کار می کند ، به این معنی که با HDMI Forum VRR کار می کند.

LG OLED55BXPUA دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است و از پشتیبانی VRR برای کاهش پارگی صفحه بهره می برد. با فعال بودن G-SYNC ، اشکال جزئی با محتوای 4k @ 120Hz وجود دارد ، مشابه LG CX OLED. FreeSync با 4k @ 60Hz کار می کند و 4k @ 120Hz نیست.

برای اینکه G-SYNC کار کند ، کافیست Instant Game Response را در منوی تنظیمات فعال کرده و حالت تصویر را روی "Game" تنظیم کنید.

تأخیر ورودی

1080p @ 60Hz
15.0 میلی ثانیه
1080p @ 60Hz حالت خارج از بازی
106.1 میلی ثانیه
1440p @ 60Hz
14.8 میلی ثانیه
4k @ 60Hz
14.5 میلی ثانیه
4k @ 60Hz + 10 بیتی HDR
14.5 میلی ثانیه
4k @ 60Hz @ 4: 4: 4
14.6 میلی ثانیه
حالت بازی خارج از دوربین 4k @ 60Hz
94.1 میلی ثانیه
4k @ 60Hz با درون یابی
85.8 میلی ثانیه
8k @ 60Hz
N / A
1080p @ 120Hz
5.9 میلی ثانیه
1440p @ 120Hz
5.7 میلی ثانیه
4k @ 120Hz
6.9 میلی ثانیه
1080p با نرخ تازه سازی متغیر
5.9 میلی ثانیه
1440p با VRR
6.2 میلی ثانیه
4k با VRR
9.2 میلی ثانیه
8k با VRR
N / A
بروزرسانی 11/03/2020: ما تلویزیون را به سیستم عامل 3.11.20 به روز کردیم و تأخیر ورودی را با منبع HDMI 2.1 از جمله 4k @ 120Hz دوباره آزمایش کردیم.

LG BX تا زمانی که در حالت «بازی» هستید ، تاخیر ورودی بسیار کمی دارد ، مشابه LG B9 OLED 2019. یک "حالت کم تأخیر خودکار" وجود دارد که وقتی بازی را از دستگاه سازگار راه اندازی می کنید ، تلویزیون را به طور خودکار در حالت "بازی" قرار می دهد. برای کار کردن ، پاسخ سریع بازی باید فعال شود. وقتی Xbox One S را به هم متصل کردیم ، به طور خودکار پاسخ سریع بازی را فعال کرد ، بنابراین "حالت پایین بودن تاخیر خودکار" نیز روشن شد.

اگر از این تلویزیون به عنوان رایانه شخصی استفاده می کنید و می خواهید کمترین تأخیر ورودی را داشته باشید ، نماد ورودی را در صفحه اصلی روی "PC" تنظیم کنید. در اینجا درباره تنظیمات رایانه بیشتر بدانید.

سازگاری پیشرفته کنسول

حالت تاخیر کم خودکار (ALLM) آره
PS5 ، 4k @ 120Hz + HDR آره
PS5 ، 4k @ 120Hz آره
PS5 ، 4k @ 60Hz + HDR آره
PS5 ، 1440p @ 120Hz
PS5 نمی تواند 1440p را انجام دهد
PS5 ، 1080p @ 120Hz آره
PS5 ، نرخ تازه سازی متغیر
PS5 هنوز نمی تواند VRR را انجام دهد
Xbox Series X ، 4k @ 120Hz + HDR دارد
Xbox Series X ، 4k @ 120Hz دارد
Xbox Series X ، 4k @ 60Hz + HDR دارد
Xbox Series X ، 1440p @ 120Hz دارد
Xbox Series X ، 1080p @ 120Hz دارد
Xbox Series X ، نرخ تازه سازی متغیر دارد

مشخصات ورودی

HDR10 دارد
HDR10 + ندارد
دالبی ویژن دارد
HLG دارد

پهنای باند کامل HDMI 2.0
بله (HDMI 1،2،3،4)
پهنای باند کلاس HDMI 2.1
بله (HDMI 3،4)
CEC بله
HDCP 2.2 بله (HDMI 1،2،3،4)
USB 3.0 ندارد
متغیر صدای صوتی آنالوگ بله
پشتیبانی از Wi-Fi بله (2.4 گیگاهرتز ، 5 گیگاهرتز)
به روزرسانی 11/03/2020: ما تلویزیون را به سیستم عامل 3.11.20 به روز کردیم و آن را با منبع HDMI 2.1 دوباره آزمایش کردیم. ما پشتیبانی از HDMI 3 و 4 را پشتیبانی می کنیم HDMI 2.1.

پورت های HDMI 3 و 4 از HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند اما از پهنای باند HDMI 2.1 پشتیبانی نمی کنند. LG BX فقط دارای پورت های 40 گیگابیت بر ثانیه است که می توانند به جای پورت های 48 گیگابیت بر ثانیه 10 بیتی با کیفیت 4k @ 120Hz @ 4: 4: 4 10 بیتی داشته باشند که می تواند به 12 بیت برسد ، اما انتظار نداریم که این امر تفاوت محسوسی ایجاد کند.

ورودی کل

HDMI 4

USB 3

Digital Optical Audio Out 1

Analog Audio Out 3.5mm 1

Analog Audio Out RCA 0

Component In 0

Composite In 1 (incl. adapter)

Tuner (Cable/Ant) 1

Ethernet 1

DisplayPort 0

IR In 0

SD/SDHC 0

صوتی Passthrough

ARC
بله (HDMI 3)
پشتیبانی eARC دارد
Dolby Atmos از طریق TrueHD از طریق eARC دارد
DTS: X از طریق DTS-HD MA از طریق eARC ندارد
5.1 دالبی دیجیتال از طریق ARC دارد
5.1 DTS از طریق ARC ندارد
5.1 دالبی دیجیتال از طریق نوری دارد
5.1 DTS از طریق نوری ندارد
LG BX در صورت اتصال به گیرنده سازگار از eARC پشتیبانی می کند ، بنابراین می تواند Dolby Atmos با کیفیت بالا را از طریق سیگنال TrueHD از طریق اتصال HDMI ارسال کند. برای کار کردن ، HDMI Arc را فعال کرده و eARC را روشن کنید.

پاسخ فرکانس

فرکانس پایین 67.27 هرتز
Std توسعه دهنده @ 70 2.98 دسی بل
Std توسعه دهنده @ 80 3.51 دسی بل
Std توسعه دهنده @ حداکثر 6.27 دسی بل
حداکثر 91.1 دسی بل SPL
فشرده سازی محدوده دینامیکی 4.93 دسی بل
LG BX دارای پاسخ فرکانسی مناسبی است ، اما به اندازه LG CX OLED رده بالاتر نیست. باس آن به قدری پایین می آید که می تواند به آن ضربه بزند ، اما هنوز هیچ صدای جنجالی یا ضربه ای ایجاد نمی کند. دارای صدای صوتی نسبتاً متعادل است که برای گفتگو مهم است و برای استفاده در محیط های پر سر و صدا آنقدر بلند می شود.

اعوجاج

وزن THD @ 80
0.129
وزن THD @ Max
0.810
IMD @ 80
2.74٪
IMD @ Max
9.52٪
عملکرد اعوجاج مشکلی ندارد. برخی از اعوجاج های جزئی در سطوح متوسط ​​گوش دادن وجود دارد ، اما هنگام پخش در حداکثر میزان صدای آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. با این حال ، این به محتوا بستگی دارد و ممکن است همه آن را بشنوند.

سیستم عامل هوشمند WebOS
نسخه 5.0
راحتی در استفاده
آسان
صافی
میانگین
زمان لازم برای انتخاب YouTube
2 ثانیه
زمان لازم برای تغییر نور پس زمینه
7 ثانیه
گزینه های پیشرفته
زیاد
LG BX دارای داخلی WebOS ال جی است که با استفاده از آن آسان است و قابل حرکت است. ما هنگام آزمایش هنگامی که Peak Brightness به درستی کار نکرد ، حتی پس از روشن و خاموش کردن دوباره تلویزیون ، یک اشکال را تجربه کردیم. با این حال ، پس از خاموش کردن تلویزیون یک شبه ، این مشکل خود برطرف شد.

کنترل

اندازه بزرگ
کنترل صدابسیاری از ویژگی ها
کنترل منوی CEC آدارد
سایر ویژگی های هوشمند دارد
برنامه از راه دور LG TV Plus
LG BX با همان LG Remote Remote همان LG B9 OLED 2019 و 2020 C LG OX OLED همراه است. می توانید مانند یک ریموت سنتی با دکمه های ناوبری خود از آن استفاده کنید یا مانند ماوس رایانه از آن به عنوان ریموت اشاره و فشار استفاده کنید. این دکمه های میانبر به Netflix و Amazon Prime Video دارد. این دارای کنترل صوتی داخلی است که به شما امکان می دهد ورودی ها را تغییر دهید ، به جستجوی محتوا بپردازید یا وضعیت آب و هوا را بخواهید ، اما برخی تنظیمات از طریق کنترل صوتی قابل تغییر نیستند.

کنترل های تلویزیون

یک دکمه در زیر مرکز صفحه قرار دارد. به شما امکان می دهد تلویزیون را روشن / خاموش کنید ، ورودی ها ، میزان صدا و کانال ها را تغییر دهید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران
اولین نفر باشید که در این مطلب نظر می دهد.
شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha