09187741107 شریفی

تفاوت تلویزیون هایQ70T سامسونگ باNano80 ال جی

تفاوت تلویزیون هایQ70T سامسونگ باNano80 ال جی
تلویزیون سمکو نژاد نظرات

تفاوت تلویزیون هایQ70T سامسونگ باNano80 ال جی

سامسونگ و ال جی هر دو شرکت‌های کره‌ای هستند که چندین سال است با هم رقابت می کنند و هر بار برای موفقیت در رقابت محصولات با فناوری خیلی به روز ارائه میدهند سامسونگ برای این که از ال جی جلو بزند تلویزیون هایی با فناوری QLED درست کرده است و ال جی فناوری خیلی خوبی بنامOLEDدارد و دیگر فناروری ال جی بنام نانوسل است که فرق چندانی با فناوری سامسونگ یعنیQLEDندارد. اما فناوریOLED ساختار کلی تلویزیون را عوض میکند و تلویزیون را به یک محصول هوشمند تبدیل می‌کند. قیمت تلویزیون های ال جی OLED در بازار قیمت بیشتری نسبت به نانوسل و QLEDدارد.و حالا ما می‌خواهیم دو تلویزیون ال جی و سامسونگ را به شما معرفی کنیم تلویزیون هایی که از فناوری نانوسل وQLED در ان ها استفاده شده است تلویزیون هایQ70T سامسونگ باNano80 ال جی

QLEDسامسونگ

همانطور که می دانید فناوریQLED سامسونگ با فناوری ال جی تفاوت بسیاری ندارند بلکه هر کدام خصیت منحصر به فردی دارند.

سامسونگ برای اینکه با شرکت ال جی و تلویزیون های  OLED  رقابت کند فناوری QLEDرا در تلویزیون های خود

قرارداد اما نباید این فناوری را با فناوری نانو سل مورد مقایسه قرار داده چرا که هر دوی آنها برروی پلتفرم تلویزیون های LED اعمال شده‌اند ولی به خودی خود یک فناوری است با LED کاملاً متفاوت است QLED یک صفحه نانو کریستال غیر هم اندازه است که شدت نور را زیاد می کند و همچنین به واسطه آن پیکسل ها را دقیق تر عمل می کنند که به آن نور پردازی کوانتومی یا نقطه ای می گویند که باعث دقت رنگ بیشتر با کیفیت خوبی می باشند و تلویزیون‌های سامسونگ یعنی فناوریQLED بیشتر از نور پس زمینه Edge استفاده می شود و به ندرت در آنها از فناوری Dimming استفاده می شود.سیستم صوتی تلویزیون های سامسونگ اکثرا توان خروجی آنها ۲۰ وات و دو کاناله بوده و فاقد ساب ووفر هستند. اما از ویژگی‌های DTS decoder و Dolby Atmos پشتیبانی می شوند سیستم صوتی این تلویزیون دارای دو بلندگو هرکدام ۱۰ وات هستند.سیستم عامل در این تلویزیون ها تایزن بوده که سرعت بالا دارد و راحتی استفاده از ویژگی های آن است یعنی سیستم عامل تلویزیون های سامسونگ سرعت بالایی دارند و خیلی راحت هستند یعنی ساده هستند و هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند.

جزئیات بیشتر صفحه نمایش

تلویزیون سامسونگ Q70T اما به پنل VA با کنتراست خیره‌کننده‌ ای مجهز است و یکنواختی آن هم بینقص است که موجب میشه برای تماشای فیلم و محتوا به خصوص در محیط های تاریک انتخابی ایده‌آل محسوب شود. موشن در این تلویزیون متوسط محسوب میشه و به واسطه‌ی رفرش ریت واقعی 120هرتز به علاوه‌ی ویژگی ها و استاندارد های گیمینگ مانند VRR با پشتیبانی کامل از FreeSync AMD به خوبی از پس محتوای و ورودی گیمینگ و همچنین ورودی های بسیار سریع و اکشن برمیاید. این تلویزیون کوانتومی مدلی پایین‌رده تر از Q70R سال گذشته محسوب میشه و قیمت گذاری پایه تری نیز برای آن در نظر گرفته شده که این امکان را فراهم میکند تا کاربران قشر متوسط و گیمر نیز به کیفیت و استاندارد های کوانتومی سامسونگ بتونن دسترسی داشته باشند و از آن‌ها بهره‌مند شوند.

 

این تلویزیون میان‌رده کوانتومی تصویر متوسط رو به خوب با کنتراست بسیار خوب رو میتواند به‌نمایش بگذارد. چیپ تصویر بالارده سری کوانتوم پروسسور و بدون محدودیت Quantom 4K Proccessor جدید این تلویزیون در خلق تصاویر زنده و باکیفیت تاثیر محسوسی داشته و به لطف سرعت پاسخدهی کافی این نمایشگر، چیپ تصویر این تلویزیون قادر است تا حد ممکن روون ترین جزئیات رو نیز با وضوح بالا به نمایش دربیاورد، همچنین این چیپ تصویر بالارده عملکردی متفاوت در UpScale محتوای با وضوح پایین به 4K داشته که تحسین برانگیز است مانند تماشای کانال ها و شبکه های معمول تلویزیون داخلی که اکثر محتوای پخش بیشتر کاربر ها رو پوشش میدهد.

طراحی

تلویزیون سامسونگ Q70T طراحی بسیار خوب و شکیلی رو دارا است که شباهتی بسیاری هم به مدل سال گذشته‌ی همین سری یعنی Q70R دارد همینطور به Q60T برادر کوچکتر خود. پایه ها نازک طراحی شدن اما فضای اشغالی زیادی رو میطلبند همچنین حاشیه های نمایشگر Q70T جزو نمونه های نازک به حساب میاید.

نوع پایه گوشه ای چهارپایه ای یا خرچنگی

تلویزیون Q70T سامسونگ با طراحی جدیدی از این شکل پایه ها عرضه میشود، یعنی نمونه پایه های این مدل برخلاف مدل قبلی که پیچی بودن، چفتی بوده و به بدنه وارد میشود که در نتیجه نصب آن‌ها بسیار راحت تر میشود، اما خب دیگه امکان اینکه جای یکدیگر نصب بشن یا به اصطلاح نصب “Reversible” رو اینبار شاهد نیستیم. پایه‌ها به خوبی از تلویزیون پشتیبانی میکنند و محکم و مطمئن تلویزیون در جای خود می ایستد.

زاویه دید و روشنایی و ارتقای کیفیت

روشنایی Q70T متوسط بوده و در هردو شاخص روشنایی SDR و HDR شاهد نتیجه‌ی رضایت بخشی بودیم که بسیار به Q60T نزدیک است و فاصله‌ی زیادی با Q70R دارد. این تلویزیون با پنل کوانتومی و چیپ کوانتومی بالارده خود از طیف گسترده‌ی رنگ ها پشتیبانی میکند و علاوه بر طیف رنگ، شیب رنگ و عمق رنگ به علاوه‌ی حجم رنگ قابل قبول این تلوزیون موجب میشه تا پخش محتوای استاندارد HDR نیز در این نمایشگر بسیار خوب باشد و ضعف خاصی رو شاهد نباشیم.

 

سامسونگ Q70T رفلکس نوری پنل مورد قبولی دارد و بواسطه‌ی روشنایی متوسط و یکنواختی مشکی بسیار خوب، رضایت طرفدار های محتوای ورزشی و اسپورت را حتی در روز روشن و فضای حتی بدون نور و بسیار تاریک به همراه خواهد داشت البته در محیط های روشن‌تر ممکنه کمی نتیجه مورد رضایت نباشه چراکه روشنایی تلویزیون و نمایشگر تلویزیون Q70T سامسونگ متوسط است. در آخر باید گفت که یک ضعف همیشگی نمایشگر های VA که زاویه دید هست این تلویزیون رو نیز بی‌نصیب نگذاشته و در حد ایده‌ال نبوده و مانند سایر VA پنل ها زاویه دیدی در حد تلویزیون های IPS و OLED در اختیار بیننده نمیگذارد اما باز هم به‌هیچ وجه به این معنی نیست که بد است و نشه به تماشای آن پرداخت بلکه تا زاویه‌ی 45درجه کیفیت تصویر به خوبی حفظ میشود که برای اکثر افراد کافی است

حفظ کنتراست و غلظت مشکی تا زاویه‌ی : ° 20 تغییر خاصیت گاما از زاویه‌ی : ° 15

در تمام مقادیر فوق زاویه دید ایده‌آل بیش از ° 45 میباشد

مانند تمام تلویزیون های پنل VA دیگر، شاهد عملکرد نسبتا ضعیفی از نمایشگر تلویزیون Q70T سامسونگ در خصوص زاویه دید هستیم. با نظاره از کناره ها و بغل به تلویزیون، مشکی به‌سرعت کم‌رنگ میشه و رنگ ها نیز بی روح میشن، نمایشگر های IPS زاویه دید بهتری دارند و نمایشگر های OLED بهترین هستند.

مجموع ورودی ها

ورودی HDMI :ا4

ورودی USB :ا2

خروجی صدای اپتیکال دیجیتال : 1

خروجی 3.5 میلیمیتری صدای آنالوگ : 0

خروجی RCA صدای آنالوگ : 0

ورودی کامپوننت : 0

ورودی کامپوزیت : 0

تیونر (کابل/آنتن) : 1

تیونر DVB/S2 :ا0

اترنت شبکه : 1

دیسپلی پورت : 0

ورودی IR :ا0

ورودی SD/SDHC :ا0

جزئیات ورودی ها

پشتیبانی از HDR10 : بله

پشتیبانی از +HDR10 : بله

پشتیبانی از Dolby Vision : خیر

پشتیبانی از HLG : بله

پشتیبانی از 3D : خیر

ورودی HDMI 2.0 با تمام پهنای باند : بله (HDMI1,2,3)

CEC : بله

استاندارد HDCP 2.2 : بله (4,HDMI 1,2,3)

USB 3.0 : خیر

خروجی صدای متغیر : خیر

پشتیبانی از Wi-Fi : بله

سامسونگ Q70T جمع بندی

محصول جدید سامسونگ در لاین‌آپ کوانتومی های این برند جای‌گرفته. این تلویزیون سری 7 محسوب میشه و جانشین Q70R سال گذشته‌ی خودش هست. سامسونگ Q70T شاید به اندازه‌ی Q70R تلویزیون باکیفیتی نباشد و از لحاظ های بسیار به خصوص نمایشگر و بکلایت در آن‌ شاهد عقب گرد باشیم اما قیمت مناسب تر آن‌ در کنار ازدست دادن جزئی از ویژگی های اصیل این سری میتونه توجیه کننده باشه و با مدل بسیار ارزشمندی طرف باشیم.

تلویزیون سامسونگ Q70T انتخابی بسیار خوب برای تقریبا تمامی انواع استفاده‌های روزمره عادی و حتی حرفه‌ای محسوب میشه. این تلویزیون نمایشگر باکیفیتی داره که با چیپ کوانتومی قدرتمندش میتونه تمامی محتوای پخش رو اعم از بی‌کیفیت و باکیفیت به بهترین نحو ممکن روی نمایشگر به نمایش بگذارد و بدون هیچ مشکلی کاربر به تماشای باکیفیت ترین محتوای HDR در هر محیطی و هر زمانی بپردازد. نمایشگر این تلویزیون 4K UHD از نوع پنل VA بوده که نسبت کنتراست بسیار بالایی دارد که نتیجه‌ی اون پرفورمنس کم نظیر برای تماشای تلویزیون در محیط های کم نور و تاریک هست با مشکی نمایش بسیار عمیق و یکنواخت همچنین حداکثر روشنایی نمایشگر نیز به حدی خوب است که بدون هیچ مشکل خاصی به تماشای محتوای مورد علاقه‌ی خود در روشنایی روز بپردازید.

 این تلویزیون تاخیر ورودی بشدت پایینی داره و ریسپانس اون هم بسیار خوب و سریع هست که که در کنار رفرش ریت متغیر و پشتیبانی از FreeSync میتواند کاربران گیمر رو بشدت راضی نگه دارد و برای اهل تماشای فوتبال نیز گزینه‌ی خوبی باشد. تلویزیون سامسونگ Q70T از لحاظ ورودی ها نسبت به Q70R ارتقا داشته و اینبار شاهد کانال بازگشت صوتی بسیار باکیفیت و ایده‌آل eARC در یکی از پورت های HDMI برای بهره‌مندی از نهایت کیفیت صدا در سیستم صوتی های متصله به وصیله‌ی HDMI هستیم همچنین یک پورت HDMI 2.1 برای این تلویزیون در نظر گرفته شده تا هیچ نگرانی ای بابت کنسول های نسل بعدی و دیوایس های صوتی تصویری جدید هم نداشته باشید و انتخابی کاملا آینده نگرانه باشد.

تلویزیون نانوسل ال جیNano80

تلویزیون نانوسل ال جی مدل nano80 دارای کیفیت تصویرK4میباشد و و این یعنی تصویر خیلی خوبی و با کیفیتی دارد و حتی قابلیت ارتقای کیفیت تصویر در این تلویزیون وجود دارد و می توان تصاویر با کیفیت کم را تا حدودی با کیفیت نزدیک به فورکی تماشا کرد محدوده دینامیکی بالا و فرمت های HDR and HDR Pro به خوبی پشتیبانی می شود صفحه نمایش در این تلویزیون IPS می باشد زاویه دید بالا را دارد و حتی در زاویه های نزدیک به ۱۵۰ درجه هم میتوان رنگ ها را به خوبی تشخیص داد و تغییر رنگی نخواهیم دید این تلویزیون دارای سیستم صوتی ۲۰ وات و ۲ کاناله که ازDolby DTS Atoms پشتیبانی می شود که صدای خیلی واضح به گوش ما می رسد ویژگی های هوشمند چون Alexa and Google assistant رادار می‌باشد که این هوش مصنوعی خیلی به روز و خیلی هوشمند هستند این تلویزیون ال جی از میان رده های سری نانو تولید سال ۲۰۲۰ است

طراحی

این تلویزیون از طراحی فوق العاده ای برخوردار است اما یکی از مشکلات آن پایه است پایه ی این تلویزیون در کناره‌های آن است ولی خیلی بزرگتر هستند و به خاطر این هم بزرکگ طراحی شده است که تلویزیون را به خوبی نگه دارد

4K HDR فعال برای نمایش جزئیات باور نکردنی

4K Active HDR مشخصه ای برای بهینه سازی هر صحنه، ارائه جزئیات ظریف و رنگ با خلوص زیاد است.  فناوری multi-HDR، از جمله HDR10 و HLG، همراه با تکنولوژی تنظیم صحنه به صحنه تصاویر (dynamic scene-by-scene )، به شما اجازه می دهد تا از هر گونه کیفیت ویدیو با کیفیت HDR به طور شگفت انگیزی لذت ببرید. وضوح بالای تصاویر تلویزیون ال جی SM8100 به کمک رزولوشن ۲۱۶۰×۳۸۴۰ پیکسل که چیزی بیش از ۸ میلیون پیکسل هستند، هر کدام کاری می‌کنند تا واقعیت‌ها را بر روی نمایشگر تلویزیون ال جی به اجرا در بیاورند. به عبارتی همراه با این کیفیت نه تنها بابت کیفیت تصویر عالی نگرانی نخواهید داشت؛ بلکه در عین حال نیز به کمک قابلیت افزایش کیفیت تصویر یا همان ۴K Upscaler هر نوع برنامه‌ای را بدون توجه به کیفیت آن و حتی پایین ترین کیفیت در حد کوالتی تصویر ۴K به معرض نمایش می‌گذارد.

پردازنده چهار هسته ای برای به نمایش در آوردن تصاویر 4K

یک پردازنده چهار هسته ای سریع و دقیق، نویز را حذف می کند و رنگ و کنتراست پویا تر را ایجاد می کند. این تلویزیون تصاویر و محتوای با وضوح کم را پس از پردازش توسط یک پردازنده 4 هسته ای، با مقیاس بزرگ و تصاویر نزدیک به کیفیت 4K به نمایش می گذارد. فیلم‌های اکشن یا بازی‌های فوتبال که دارای سرعت بالایی هستند توسط این واحد اسکن شده و نویز و تاری ناشی از سرعت بالا در آنها از بین می‌رود و به جای آن با کیفیت و وضوح بالایی می‌توانید به تماشای علاقه‌مندی‌هایتان بنشینید.

امکانات - قابلیتهای اسمارت

پردازنده مرکزی چهار هسته ای

سیستم عامل WebOS 5.0(تلویزیون اسمارت-Smart)

مرورگر وب  

وای فای-WiFi   - استاندارد WIFI 802.11ac

مشخصات تیونر(گیرنده) دیجیتال / آنالوگ

تیونر DVB-T

DVB-C

DVB-S

DVB-S2

DVB-T2 (دیجیتال زمینی)

سایر قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای و LAN, بلوتوث, اشتراک گذاری هوشمند

فرمان صوتی Google Assistant و Voice Search

 نرم افزار تلویزیون هوشمند

هوش مصنوعی ThinQ

 قابلیت اتصال به موبایل پشتیبانی از Google Home

سازگار با دستگاه های اپل Apple AirPlay 2

 Quick Start Guide, Sports Alert, TV Tuner, Home Dashboard, Apple AirPlay 2

درگاه های ارتباطی

تعداد پورت HDMI 4 عدد - نسخه 2.0

تعداد پورت USB 2 عدد

کامپوننت Component  

کامپوزیت Composite  

پورت اترنت(LAN)  

سایر خروجی صوتی دیجیتال(اپتیکال/Optical)

دو عدد ورودی آنتن RF

ARC

بلوتوث V5.0

اسلات CI

Simplink

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران
اولین نفر باشید که در این مطلب نظر می دهد.
شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha