09187741107 شریفی

تاریخچه شرکت سونی

تاریخچه شرکت سونی
تکنولوژی سمکو نژاد نظرات

 

تاریخ 

در سال 1946 ، توکیو تسوشین کوگیو کی کی (شرکت مهندسی ارتباطات از راه دور توکیو ، سلف سونی) به عنوان یک شرکت کوچک با سرمایه فقط 190،000 ین و تقریباً 20 کارمند شروع به کار کرد.

موسس ماسارو ایبوکا گفت که هدف از راه اندازی این شرکت "ایجاد یک کارخانه ایده آل است که بر روحیه آزادی و ذهنیت باز تأکید کند ، که از طریق فن آوری به فرهنگ ژاپن کمک خواهد کرد."

نماد روحیه چالش سونی برای "انجام کاری که قبلاً هرگز انجام نشده است" ، این شرکت به عرضه بی شماری از "اولین محصولات ژاپن" و "اولین محصولات جهان" ادامه داده است.

دفترچه تأسیس

موسس ماسارو ایبوکا در ژانویه 1946 دفترچه

تأسیس شرکت مهندسی ارتباطات از راه دور توکیو را تهیه کرد. هنوز هم به عنوان اصل سونی ارائه می شود.

دفترچه تأسیس

آنچه در زیر می خوانید دفترچه تأسیس شرکت مهندسی ارتباطات از راه دور توکیو است که آقای ایبوکا در سال 1946 تنظیم کرد. (شرکت مهندسی ارتباطات توکیو) در 7 مه 1946 تأسیس شد

 

در طول جنگ ، من در شرکت Precision Instrument شرکت ژاپن با تعدادی مهندس در حال آزمایش و تولید تجهیزات جدید نظامی کار کردم. آنقدر سخت کار کردیم که به معنای واقعی کلمه خواب و غذا خوردن را فراموش کردیم. پس از جنگ و انحلال شرکت ، حدود 20 نفر از این مهندسان فداکار و کاملاً شایسته به من پیوستند تا توکیو تسوشین کنکیوجو (آزمایشگاه ارتباطات از راه دور توکیو) را برای توسعه و تولید تجهیزات ارتباطی راه اندازی کنند.

اولین و انگیزه اصلی ایجاد این شرکت ایجاد یک فضای کاری پایدار بود که مهندسان با قدردانی عمیق و عمیق از فناوری بتوانند رسالت اجتماعی خود را درک کرده و مطابق آنچه که در قلبشان بود کار کنند.

در طول جنگ ، اگرچه در معرض فقیرترین شرایط قرار گرفتیم ، اما تلاش زیادی کردیم تا مأموریت خود را انجام دهیم. من تجربه کردم که چگونه اشتیاق همراه با توانایی ها می تواند توسط یک ماموریت عمیق و جذاب هدایت شود. از طرف دیگر ، من همچنین فهمیدم چه چیزی می تواند این انگیزه های شدید را تضعیف کند.

بنابراین من شروع به درک روشهایی کردم که این افراد با انگیزه در یک سطح شخصی متحد شوند ، تا روحیه همکاری قاطعانه ای را بپذیرند و ظرفیتهای فنی خود را بدون هیچ گونه ذخیره ای آزاد کنند. در صورت تحقق این امر ، سازمان صرف نظر از ضعف امکانات خود یا تعداد محدود کارمندان ، لذت ناگفته و نتایج فوق العاده ای به همراه خواهد داشت. پایان جنگ ما را به تحقق این رویا نزدیکتر کرد.

نه تنها هر کسی ، بلکه کسانی که عزم مشابهی دارند به طور طبیعی دور هم جمع شده اند تا با تولد دوباره ژاپن پس از جنگ ، این ماموریت جدید را آغاز کنند. نیازی به بحث درمورد نحوه آماده سازی خود برای چنین خاکریزی نداشتیم. بر اساس درک مشترکی که با گذشت زمان به دست آوردیم ، کشتی ما به طور طبیعی حرکت کرد.

با تجهیزات و قطعات تست کمیاب و به دست آمده از سرمایه دقیق ژاپن و اندازه سرمایه ، ما طرحی را تهیه کردیم تا به نوعی راه خود را طی کنیم. ما اعتقاد داشتیم که آرزوها و اعتماد به نفس بالا همراه با اتحاد و دانش فنی ما ، علی رغم اندازه کوچک عملیات ، موجهای ناهمواری را از بین می برد. بعلاوه ، ما در مقیاس کوچک شروع به کار کردیم زیرا در دوره ای که کشور ما با یک نقطه عطف روبرو بود قادر به پیش بینی شرایط اجتماعی نبودیم. علاوه بر این ، ما فهمیدیم که مدتی طول می کشد تا کار ما توسط جامعه شناخته شود و به آن توجه شود.

با این حال ، در حالی که ما در واقع عملیات خود را آغاز کردیم ، متوجه شدیم که ژاپن به چه شرکتی فوری و ضروری به یک شرکت مانند ما احتیاج دارد - با روحیه فناوری و مجموعه ای از سیاست های مدیریتی. ما ابتدا از طریق فعالیت های وزارت پست و مخابرات ، وزارت حمل و نقل و سایر ارگان های دولتی مرتبط با حوزه ارتباطات از این نیاز شدید آگاه شدیم. برخلاف وزارتخانه های دیگر ، که به نظر می رسید با مشکلات خود دست و پنجه نرم می کنند ، وزارتخانه های مربوط به ارتباطات با ابتکار عمل و اعلام برنامه های متعدد دقیق مانند انتشار رسیورهای همه موج برای عموم مردم ، آزادسازی و شروع ، جهت مشخصی را تعیین کردند. ایستگاه های پخش خصوصی ، نظارت بر پخش تلویزیونی آزمایشی و بازسازی سریع ارتباطات

شبکه ویران شده توسط جنگ. این وزارتخانه ها به نظر می رسید شرکت های دولتی سختی توسط آنها هدایت می شوند.

چنین فعالیت هایی تأثیر مستقیمی بر ما داشتند. به دلیل ارتباط نزدیک ما با وزارت پست و مخابرات از زمان جنگ ، به زودی دریافت سفارشات بزرگ برای ولت مترهای لوله خلا vac و موارد مشابه را آغاز کردیم. در مدت زمان اندکی ، پیشنهادها برای تحقیق در مورد محصول جدید و درخواست برای آزمایش های آزمایشی به طور قابل توجهی رشد کردند. علاوه بر این ، صدور مجوز برای گیرنده های تمام موج به مردم به سرعت علاقه به برنامه های رادیویی پس از جنگ و خود رادیوها را افزایش داد. این امر ، همراه با تعداد زیادی "مجموعه" (مانند تجهیزات گرامافون) که در طول جنگ از بین رفته بودند ، تقاضا برای رادیو از بخش خدمات رادیویی شرکت ما روز به روز افزایش می یافت. ما همچنین درخواستهای زیادی برای ساخت قطعات با کیفیت از دانشمندان دانشگاههای تعاونی ، آزمایشگاههای تحقیقاتی و شرکتهای وظیفه شناس با اهداف مشابه ما دریافت می کردیم.

همانطور که در بالا ذکر شد ، افزایش تقاضا از مشتریان مختلف ما را وادار به عزم بیشتر می کند. یعنی ما به اهمیت و نیاز به افزایش سرمایه و تجهیزات پی بردیم. من فراتر از بیان احساس خوشحالی می کنم که تلاش مجدانه ما چنین واکنش بزرگی را از همه سطوح جامعه به همراه داشته و شرکت ما در مدت زمان کوتاهی از زمان تاسیس تاکنون موفق شده است. من نه تنها خوشحالم که این امر نوید رشد سریع شرکت ما در آینده را می دهد ، بلکه به این معنی است که ایده آل های ارائه شده ما همزمان با نقش و عملکردی است که یک شرکت در دوره بازسازی ژاپن داشته است.

هدف شرکت

• الف) ایجاد یک کارخانه ایده آل که روحیه آزادی و آزاد اندیشی را تأکید کند و مهندسان با انگیزه صادقانه بتوانند مهارت های فن آوری خود را در بالاترین سطح تمرین دهند.

• ب) بازسازی ژاپن و اعتلای فرهنگ کشور از طریق فعالیت های فن آوری و تولید پویا ؛

• ج) بلافاصله فناوری های بسیار پیشرفته ای را که در بخش های مختلف در طول جنگ توسعه داده شده اند ، برای خانوارهای مشترک به کار بگیریم.

• د) تجاری سازی سریع یافته های برتر فناوری در دانشگاه ها و م institutionsسسات تحقیقاتی که قابل استفاده در خانواده های مشترک هستند.

• ه) آوردن ارتباطات رادیویی و دستگاه های مشابه در خانه های مشترک و ترویج استفاده از وسایل برقی خانگی.

• و) مشارکت فعال در بازسازی شبکه ارتباطی آسیب دیده از جنگ با تهیه فناوری مورد نیاز ؛

• ز) تولید رادیوهای با کیفیت و ارائه خدمات رادیویی متناسب با دوره جدید آینده.

• ح) ارتقا the آموزش علوم در بین عموم مردم.

خط مشی های مدیریت

• الف) ما باید هرگونه اقدام ناعادلانه سودجویی را از بین ببریم ، دائماً بر فعالیتهای موجود در ماده واقعی تأکید کنیم و به دنبال گسترش نه تنها به دلیل اندازه باشیم.

• ب) ما باید فعالیت های تجاری خود را اندک حفظ کنیم ، از نظر فنی پیشرفت کنیم و در مناطقی رشد کنیم که شرکت های بزرگ به دلیل اندازه خود نمی توانند وارد شوند.

• ج) ما باید در تولیدات خود تا حد امکان انتخابی باشیم و حتی از چالش های فناوری استقبال خواهیم کرد. ما باید بر روی محصولات فنی بسیار پیشرفته تمرکز کنیم که صرف نظر از کمیت مربوطه ، از سودمندی زیادی در جامعه برخوردار هستند. علاوه بر این ، ما از هرگونه مرزبندی رسمی بین الکترونیک و مکانیک جلوگیری خواهیم کرد ، و محصولات منحصر به فرد خود را ایجاد خواهیم کرد که این دو زمینه را متحد می کند ، با این تصمیم که سایر شرکت ها نمی توانند پیشی بگیرند.

• د) ما به طور کامل از ویژگی های منحصر به فرد شرکت خود استفاده می کنیم ، که در بین آشنایان در هر دو دنیای تجارت و فنی به خوبی شناخته شده و به آنها اعتماد می شود ، و ما باید کانال های تولید و فروش را توسعه دهیم و از طریق همکاری متقابل تجهیزات را بدست آوریم.

• ه) ما کارخانه های پیمانکاری فرعی را به روشهایی راهنمایی و پرورش خواهیم داد که به استقلال آنها کمک می کند و تلاش خواهیم کرد همکاری متقابل با این کارخانه ها را گسترش و تقویت کنیم.

• و) ما کارکنان را با دقت انتخاب می کنیم و شرکت ما از حداقل تعداد کارمندان تشکیل شده است. ما از داشتن موقعیت های رسمی صرفاً به خاطر داشتن آنها پرهیز می کنیم و بر توانایی ، عملکرد و شخصیت فرد تأکید می کنیم تا هر فرد بتواند توانایی ها و مهارت های خود را به طور کامل اعمال کند.

• ز) ما باید درآمد مازاد شرکت را به روشی مناسب بین همه کارمندان توزیع کرده و به آنها به صورت عملی کمک کنیم تا زندگی پایداری داشته باشیم. در عوض ، همه کارمندان باید بیشترین تلاش خود را برای کار خود انجام دهند.

مدیریت بخش ها

• 1) بخش خدمات

وقتی گسترش گیرنده های تمام موج در جامعه و معرفی لوازم خانگی و تلویزیون را در نظر بگیریم ، بخشهای خدمات باید اهمیت بیشتری به کیفیت و فرکانس خدمات خود بدهند. در حال حاضر ، هیچ "ارائه دهنده خدمات فن آوری رادیویی" در ژاپن وجود ندارد که واقعاً آنچه را که نام آنها است برآورده کند. موارد موجود فقط خدمات فن آوری پایینی را به نمایندگی های رادیو ارائه داده اند. با معرفی گیرنده های با کیفیت بالا در آینده ، این شرکت های خدمات پست ناگزیر ناپدید می شوند. برعکس ، به دلیل تقاضای زیاد برای گیرنده های با کیفیت بالا و افزایش روحیه سرمایه گذاری ، شرکت های بزرگ خدماتی که اتحاد ویژه ای با تولید کنندگان عمده سخت افزار تشکیل می دهند احتمالاً ظاهر می شوند.

با توجه به این نکته ، شرکت ما قصد دارد با استفاده از مهارتهای فن آوری و ابزار اندازه گیری خود ، بهترین خدمات را ارائه دهد. استفاده از خودروهای سرویس جمع و جور نمونه ای از چنین خدماتی است. این اتومبیل ها وزن و اندازه های مختلف گرامافون الکترونیکی ، گیرنده ها و دستگاه های تلویزیون با کیفیت بالا را ارائه خواهند داد. این ماشین شامل تمام تجهیزات لازم برای اندازه گیری ، تعمیر و سرویس لوازم الکترونیکی خانگی است و به سرعت به یک تماس تلفنی پاسخ می دهد. این خودرو کارایی کار ما را بهبود می بخشد و تعداد تکنسین ها و تجهیزات مورد نیاز را می توان به حداقل رساند.

برای مناطق روستایی ، از آنجا که تعداد محصولات با کیفیت بالا هنوز کم است ، ما قصد داریم محصولات خود را در یک تاریخ خاص با هماهنگی با یک فروشگاه رادیویی مشخص ارائه دهیم.

این واقعیت که دولت ژاپن اجازه استفاده از گیرنده های تمام موج را برای اهداف تجاری داده است ، شرکت های بزرگ و کوچک رادیویی از جمله شرکت های ما را به تولید آنها ترغیب کرده است. به دلیل کمبود مواد و سایر موارد مرتبط ، مدتی طول می کشد تا این محصولات در بازار وارد بازار شوند. برای پاسخگویی به نیازهای مصرف کننده در این میان ، ما دستگاهی را ایجاد کرده ایم که به راحتی گیرنده دستی مشتری را به گیرنده تمام موج تبدیل می کند. با این حال ، مواد دستگاه تبدیل جدید نیز به راحتی در دسترس نیستند. با این وجود ، به دلیل برتری و عملکرد فنی آن ، سفارشات مصرف کنندگان و همچنین مغازه های رادیو را جمع آوری کرده ایم. تا ژوئن آینده قصد داریم 500 مورد از این محصولات را در مجموع با 400000 ین تولید کنیم. در عین حال،ما استراتژی خود را پس از مشاهده عملکرد گیرنده های تمام موج در بازار تعیین خواهیم کرد.

سفارشات مربوط به تعمیرات در حال افزایش است زیرا بسیاری از افراد تحت تأثیر جنگ و به دلیل نبود فروشگاه های قابل اعتماد رادیو درگیر شده اند. پاسخ ما به وضعیت موجود این است که سود را در درجه دوم خدمات قرار دهیم. ما گزارش هایی ارائه خواهیم داد که مشکلات را از نظر عامی توضیح می دهند و بهترین خدمات را به مشتری ارائه می دهند. ما مسئولیت رفع هر مشکلی را که پیدا کنیم - صرف نظر از اینکه پیچیدگی آن ممکن است - بر عهده خواهیم داشت. این شعار بخش خدمات شما خواهد بود.

علاوه بر این ، ما در حال ساخت و برنامه ریزی برای گیرنده های فوق العاده با کیفیت بالا ، قطعات الکترونیکی و لوازم خانگی هستیم ، اگرچه ممکن است تعداد آنها در مقایسه با رقبای ما کم باشد. معرفی فن آوری از خارج از کشور ، ایجاد کتابخانه ای که دارای اطلاعات و کتاب در مورد رادیوها باشد ، برگزاری کارگاه های آموزشی برای آموزش مصرف کنندگان در زمینه مبانی الکترونیک نیز از موارد مهمی است که بخش خدمات باید به آنها بپردازد.

(خدمات به سهامداران)

ما در آینده خدمات عمیقی به سهامداران ارائه خواهیم داد. جالب است که یک نوع عضویت از ویژگی ها را به یک رابطه عادی بین یک شرکت و سهامداران اضافه کنید تا اعضای بتوانند هر زمان که بخواهند درخواست خدمات کنند

علاوه بر این ، ما در حال ساخت و برنامه ریزی برای گیرنده های فوق العاده با کیفیت بالا ، قطعات الکترونیکی و لوازم خانگی هستیم ، اگرچه ممکن است تعداد آنها در مقایسه با رقبای ما کم باشد. معرفی فن آوری از خارج از کشور ، ایجاد کتابخانه ای که دارای اطلاعات و کتاب در مورد رادیوها باشد ، برگزاری کارگاه های آموزشی برای آموزش مصرف کنندگان در زمینه مبانی الکترونیک نیز از موارد مهمی است که بخش خدمات باید به آنها بپردازد.

ما تجهیزات جدیدی مانند دستگاهی را چاپ خواهیم کرد که محتوای روزنامه ای را که از طریق رادیو دریافت می کند چاپ می کند تا روابط صمیمی تری با سهامداران برقرار کنیم. با شکوفایی لوازم خانگی ، این یک روش کاملاً معتبر برای برقراری ارتباط با سهامداران ما می شود.

• 2) بخش ابزار اندازه گیری

در مقایسه با تعداد تولیدکنندگان رادیو ، تنها تعداد کمی از شرکت ها هستند که ابزار اندازه گیری مورد نیاز برای تولید و تعمیر رادیو را تولید می کنند. این تعداد برای فروشندگان رادیو که قادر به تعمیر محصولات با این ابزار هستند ، حتی کمتر است. اگرچه گیرنده های رادیویی که معمولاً مورد استفاده عموم قرار می گیرند با روش های غیر علمی قابل رفع هستند ، اما با پیچیدگی بیشتر تجهیزات و با شروع استفاده از گیرنده های با کیفیت بالا و گیرنده های تمام موج ، در آینده این کار امکان پذیر نیست. . در گذشته ، دلیل عدم استفاده مکرر از ابزار اندازه گیری ، دشوار بودن استفاده از آنها و نیاز به تجهیزات اضافی دیگر بود. در هر صورت ، تعداد محدود تولیدکنندگان ابزار اندازه گیری به خوبی فضای کافی را که برای رشد در این زمینه باقی مانده نشان می دهد ،هم از نظر فنی و هم از نظر تجاری. این جهت مطلوب برای هر مشاغلی است که از فن آوری پیشرفته ای استفاده می کند. سودآوری به دلیل کم بودن مواد ورودی و قیمت بالای فروش ، زیاد است. علاوه بر این ، رقابت بسیار کمی وجود دارد.

شرکت اندازه گیری نیهون ، که قبلاً متعلق به آن بودیم ، یکی از نادرترین سازندگان ابزار اندازه گیری است. این شرکت با سرمایه گذاری بسیار اندک و امکانات ضعیف شروع به کار کرد. دلیل موفقیت این شرکت در این مدت کوتاه به سبک مدیریت عالی است که در بخش ابزار اندازه گیری آن به کار گرفته شده است.

برای توتسوکو ، ولت متر لوله خلاuum (VTVM) برای اندازه گیری امواج بسیار کوتاه محصول حاصل 10 سال تلاش است.

حمایت بزرگی که از مردم دریافت کرده ایم موضوعی است که قطعاً می توانیم به آن افتخار کنیم. بعلاوه ، این واقعیت که ابزار ما یکی از بهترین ابزارها در جهان است ، زمانی اثبات شد که نیروهای اشغالگر محصول را به آمریکا بازگرداندند تولید VTVM برای این شرکت جدید (Totsuko) در حال برنامه ریزی است ، زیرا ما 150 سفارش از این کشور دریافت کرده ایم. وزارت ارتباطات (حدود 300،000 ین). ما قصد داریم تولید را تا پایان ماه مارس به پایان برسانیم. ما خیلی خوب پیشرفت می کنیم.

از آنجا که این وزارتخانه قصد دارد در سال مالی 1946 سفارش خود را برای مقدار بیشتری نسبت به عموم مردم سفارش دهد و تلویزیون ها در آینده با راه اندازی تلویزیون بسیار مورد توجه واقع خواهند شد ، شرکت ما حتی با یک محصول تنها می تواند از نظر اقتصادی سالم باشد. - VTVM.

علاوه بر این ، ما در نظر داریم ابزارهای اندازه گیری ویژه با کیفیت بالا تولید کنیم. ما همچنین بر "تجهیزات اندازه گیری کل خدمات" تأکید زیادی خواهیم کرد. این تجهیزات اندازه گیری به افراد رادیویی که حتی از نظر فنی آموزش ندیده اند قادر به انجام تجزیه و تحلیل در رادیوهای با کیفیت بالا باشند. به عبارت دیگر ، این یک دستگاه ساده عیب یاب خواهد بود. گسترش این تجهیزات باعث می شود که مردم بفهمند خدمات واقعی به معنای واقعی چیست. و ما قصد داریم تجهیزات خود را برای تولید کنندگان کوچک و بزرگ قابل استفاده کنیم.

بخش خدماتی که در ابتدای این بخش ذکر کردم با عموم مردم سروکار دارد. قسمت اخیر به ارائه خدمات به متخصصان اشاره دارد. با این حال ، روح و عمق خدمات در هر دو یکسان است.

• 3) بخش تجهیزات ارتباطی

دو بخش فوق وظیفه حفظ و مدیریت عملیات شرکت را بر عهده دارند. در مقابل ، این بخش با انجام تحقیق و توسعه تجهیزات ارتباطی ویژه به رشد شرکت در آینده کمک می کند. وزارت پست و مخابرات ، وزارت دارایی و سایر ارگان های دولتی در حال برنامه ریزی تهاجمی برای بهبود کارایی شبکه ارتباطات هستند ، که به اعتقاد آنها مسئله بسیار مهمی است. برای پاسخگویی به نیازهای آنها ، شرکت ما محصولات جدید زیر را تولید کرده است.

الف) روش تقسیم زمان چندگانه

با استفاده از سیم و رادیو موجود ، و با یک تجهیزات ساده ، 3-4 لایه ارتباطی امکان پذیر است. تحقیقات در سال 1943 ، در مرکز تحقیقات ارتباطات توهوکو تیدای (دانشگاه) در طول جنگ آغاز شد. این تجهیزات از منحصر به فرد استفاده می کند زیرا پیشرفته ترین فناوری ردیاب موج را به کار می گیرد. آژانس های دولتی فوق الذکر علاقه شدیدی نشان می دهند و در صورت اثبات موفقیت نمونه اولیه سفارش شده توسط وزارت راه آهن ، سفارش دستگاه تلفن رادیویی موج کوتاه 12 لایه برنامه ریزی شده با قیمت تخمینی 5،600،000 ین از ما خواهد بود.

ب) تلفن چندتایی ساده

این یک دستگاه ساده است که با استفاده از سیم های تلفن موجود میزان ارتباطات را دو برابر می کند. یک تلفن ساده چندگانه می تواند از تجهیزاتی تهیه شود که ما با سالها تحقیق برای هدفی متفاوت توسعه داده ایم. نمونه اولیه در حال حاضر با شور و نشاط ساخته می شود ، که این یکی دیگر از استعدادهای ما است. در صورت واقعی سازی ، اطمینان دارم تقاضای زیادی برای آن وجود خواهد داشت.

ج) دستگاه ارتباطی نامه ای قابل ضبط

این دستگاه همچنین برای کاهش بار حفظ سیگنال های ارتباطی خلبانان در طول جنگ ساخته شده است. با این حال ، جنگ قبل از استفاده از محصول به پایان رسید. فرستنده به جای فرستنده سیگنال از ماشین تحریر برای ارسال پیام استفاده می کند و گیرنده می تواند با اتمام انتقال ، خروجی را روی یک نوار بخواند. استفاده از دستگاه ارتباطی با نامه قابل استفاده ساده مانند ماشین تحریر قابل حمل است. واحد گیرنده به اندازه یک گاوصندوق کوچک است که می تواند هم با رادیو و هم با سیم استفاده شود. در آینده ، این دستگاه می تواند توسط شرکت های تلفنی برای ارسال تلگراف از طریق خطوط تلفن مورد استفاده قرار گیرد و اگر شخصی در خانه نباشد ، شخصی که تماس گرفته می تواند پیام تایپ شده ای را برای خود برجای بگذارد. برنامه دیگر این دستگاه در مراکز کنترل ایستگاه های راه آهن است تا بتوان دستورات را چاپ کرد. دستگاه بسیار راحت است و می تواند در بسیاری از زمینه ها استفاده شود ،اما ساختن محصول واقعی می تواند بسیار دشوار باشد. تولید چنین دستگاهی به ابزار دقیق بالا نیاز دارد. ساخت این دستگاه بلافاصله به محصولی بسیار دشوار است. با این وجود ، ما با طراحی رو به جلو حرکت می کنیم تا بتوانیم نمونه اولیه بدون نقص را بسازیم.

د) انتخاب و پذیرش برنامه

این نیز دستگاهی است که می تواند از محصولی تهیه شود که قبلاً توسط شرکت ما تولید شده باشد. ابتدا استودیو (فرستنده) برنامه را با صدایی متفاوت از برنامه واقعی آغاز می کند (به عنوان مثال ، برای خبر "Do" و برای موسیقی "Re").

دوم ، شنونده برای تشخیص اصوات مختلف به گیرنده انتخاب و شناسایی برنامه نیاز دارد. با این دستگاه ، شنونده می تواند صدایی را که متناسب با برنامه ای است که می خواهد به آن گوش دهد ، فشار دهد تا رادیو با تشخیص نت به طور خودکار روشن شود. و هنگامی که برنامه به پایان می رسد ، صدای خاصی برای نشان دادن پایان وجود دارد و رادیو به طور خودکار خاموش می شود. از این دستگاه می توان برای تنظیم زمان در ساعتها و ساعتها روی سیگنالهای زمانی نیز استفاده کرد.

ه) سایر قسمتهای ویژه

نوسانگر چنگال تنظیم ، سوئیچ فیلتر و ساعت نوسان چنگال تنظیم که ما برای استفاده در جنگ تحقیق و توسعه داده ایم ، بسیاری از آنها کاربردهای بالقوه ای در زمینه فن آوری ارتباطات دارند. بنابراین ، اگر تقاضا وجود داشته باشد ، ما قصد داریم متناسب با آنها تولید کنیم.

• 1950

اولین ضبط کننده مغناطیسی ژاپن ، G-Type ، به بازار عرضه شد

 

• 1955

اولین رادیو ترانزیستور ژاپن ، TR-55 ، راه اندازی شد

 

• 1958

نام از Tokyo Tsushin Kogyo KK به Sony Corporation تغییر یافت

 

• 1960

شرکت سونی آمریکا (SCA) در ایالات متحده تأسیس شده است

تلویزیون ترانزیستور قابل حمل کم حجم و سبک به بازار عرضه می شود

 TV8-301

(1960) TV5-303

(1962)

• 1965

اولین VTR استفاده از حلقه باز مصرفی در جهان ، CV-2000 ، به بازار عرضه شد

 

• 1966

ساختمان سونی در گینزا ، توکیو افتتاح شد

 

• 1968

تلویزیون رنگی "ترینیترون" ، KV-1310 ، راه اندازی شد

 

CBS / Sony Records Inc. ، سرمایه گذاری مشترک با CBS Inc از ایالات متحده ، مستقر در ژاپن

 

در سال 1991 به Sony Music Entertainment Inc تغییر نام داد

سرگرمی موسیقی سونی

• 1970

سونی اولین شرکت ژاپنی است که دارای سهام در بورس اوراق بهادار نیویورک است

 

• 1975

VCR ، مصرف کننده "Betamax" ، SL-6300 ، راه اندازی شد

 

• 1976

سری BV "U-Matic" VTR برای پخش برنامه راه اندازی می شود

 

• 1979

راه اندازی دستگاه پخش کاست استریو قابل حمل Walkman (TPS-L2)

 

سرمایه گذاری مشترک با شرکت بیمه Prudential آمریکا ، تأسیس شرکت سونی Prudential Life Insurance Co. Ltd. (نام در سال 1991 به شرکت بیمه زندگی سونی تغییر یافت)

 سونی لایف

• 1980

توسعه و راه اندازی سنسور تصویر CCD

 

• سال 1982

راه اندازی CDP-101 ، اولین دستگاه پخش سی دی جهان

 

دوربین یکپارچه / VTR 1/2 اینچی "Betacam" برای پخش حرفه ای راه اندازی می شود

 

• 1984

اولین دستگاه پخش سی دی قابل حمل جهان ، D-50 ، به بازار عرضه شد

 

• 1985

دوربین فیلمبرداری 8 میلی متری ، CCD-V8 ، راه اندازی شد

 

• سال 1988

CBS Records Inc تملک کرد. در سال 1991 به Sony Music Entertainment Inc تغییر نام داد

 سرگرمی موسیقی سونی

• 1989

دوربین فیلمبرداری کوچک و سبک 8 میلی متری به اندازه گذرنامه ، "Handycam" CCD-TR55 ، راه اندازی شد

 

شرکت آمریکایی Columbia Pictures Entertainment Inc در سال 1991 شرکت Renamed Sony Pictures Entertainment را خریداری کرد

 Sony Pictures سرگرمی

• سال 1992

MD (MiniDisc) ، فرمت ضبط و پخش با اندازه کوچکتر برای صدای دیجیتال ، راه اندازی شده است

چهار مدل از سیستم MD (MiniDisk) ، از جمله MZ-1 ، راه اندازی شد

• 1994

Sony Computer Entertainment (در حال حاضر Sony Interactive Entertainment) کنسول بازی خانگی ویدئویی PlayStation® را در ژاپن راه اندازی کرد.

 سرگرمی تعاملی سونی

• 1996

شرکت ارتباطات سونی ارتباط برقرار کرده (در حال حاضر سونی شبکه ارتباطات شرکت) خدمات اینترنتی "So-net" را راه اندازی می کند

 ارتباطات شبکه سونی

راه اندازی دوربین عکاسی دیجیتال "Cybershot" DSC-F1

 

رایانه شخصی "VAIO" ، PCV-90/70 ، ابتدا در ایالات متحده و بعداً در ژاپن راه اندازی می شود

 

• 1997

FeliCa ، یک فناوری کارت IC بدون تماس ، برای اولین بار در هر نقطه از سیستم مترو "هشت پا" هنگ کنگ استفاده می شود.

 

• 1998

شرکت بیمه برنامه ریزی سونی تاسیس شده است. در سال 1999 به Sony Assurance تغییر نام داد

 سونی اطمینان

• 1999

ربات سرگرمی "AIBO" ، ERS-110 ، راه اندازی شد

 

• 2000

دوربین فیلمبرداری "CineAlta" HDCAM ، HDW-F900 ، راه اندازی شد

 

• 2001

شرکت سونی بانک تاسیس شده است

 سونی بانک

شرکت ارتباطات موبایل سونی اریکسون تاسیس شده است

 

• 2003

راه اندازی اولین ضبط کننده "Blu-ray Disc" جهان ، BDZ-S77

 

• 2005

راه اندازی مجموعه تلویزیونی "BRAVIA" با کیفیت تصویر و صدا بالا

 

• 2006

دوربین دیجیتال تک لنز α α راه اندازی می شود

 

• 2007

Sony Financial Holdings Inc. در بخش اول بورس سهام توکیو فهرست شده است

 منابع مالی سونی

• 2008

سونی از توسعه حسگر تصویر CMOS با نور پس زمینه خبر داد

Handycam Hi-Vision دیجیتال با اولین حسگر تصویر CMOS با نور پس زمینه در جهان راه اندازی شد "(2009)

• 2011

خرید مشترک انتشارات EMI Music (در سال 2018 به طور کامل متعلق به شرکت تابعه شد)

 

• 2012

سونی اریکسون یک شرکت فرعی کاملاً متعلق به شرکت Sony Mobile Communications Inc می شود.

Xperia ™ Z با بدنه ای نازک و تخت و صفحه نمایش بزرگ با وضوح کامل HD به بازار عرضه شد ارتباطات موبایل سونی

• 2013

Sony Olympus Solutions Medical تاسیس شد

 راه حل های پزشکی سونی Olympus

• 2016

Sony Lifecare Group یک خانه مراقبت از پرستار "SONARE" در Soshigaya-Okura ، توکیو افتتاح کرد

 Sony Lifecare

• 2018

ربات سرگرمی "aibo" ، ERS-1000 ، راه اندازی شد

 

هنوز یکی از بهترین شرکت های جهان است با بقیه جهان رقابت می‌کند و این شرکت کارنامه خوبی از خود دارد.

پایان

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران
اولین نفر باشید که در این مطلب نظر می دهد.
شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha