09187741107 شریفی

تفاوت تلویزیون های الجی SM8100 باUK6400

تفاوت تلویزیون های الجی SM8100 باUK6400
تلویزیون سمکو نژاد نظرات

تفاوت تلویزیون های الجی SM8100 باUK6400

هر دو تلویزیون،از شرکت ال‌جی  هستند و دارای کیفیت عالی و فناوری‌های بروزی برخوردارند.
تلویزیون مدل uk6400 در سال ۲۰۱۸ میلادی درست شده است و تلویزیون sm8100 در سال ۲۰۱۹ میلادی به بازار آمده اند.

 UK6400مدل

این مدل از تلویزیون از پنلIPS LCD استفاده می کند نوع صفحه آن نیست خط است رزولوشن K4_UHDورزولوشن پنل 2160*3840 به شما کیفیت خوبی را ارائه می‌دهد . ال‌جی برای نوردهی پس زمینه خود ازEdge LCD استفاده می‌کند. روشنایی این تلویزیون ۲۵۰ نیت است. یکی از معایب این تلویزیون این است که نمیتوان فیلم های سه بعدی با آن دید یا از دو بعدی به سه بعدی تبدیل کرد ولی یکی از مزایا این است که می توان  رزولوشن تصویر را ارتقا داد.سایر ویژگی های مرتبط با تصویر و کیفیت عبارت از : - فناوری ULTRA Luminance برای بهبود کنتراست تصاویر - دارای 9 حالت پیش‌فرض برای فیلم، بازی و... - قابلیت Local Dimming برای بهبود نوردهی و عمق بیشتر رنگ مشکی - HDR Effect

صدا 

سیستم اسپیکر این مدل ۲ کانال است یعنی دارایی دو بلندگوی ده واتی است توان کلی سیستم ۲۰ وات است جهت خروجی صدا رو به پایین است و این مدل سابووفر ندارد.این مدل از استانداردهای صوتیDTS - DTS HD - DTS Express - Dolby Digital - Dolby Digital Plus - DTS Virtual:X پشتیبانی می شود.دیگر قابلیت های صوتیشفاف کننده‌ی صدا Clear Voice III - دارای حالت‌های پیش‌فرض استاندارد، سینما، موسیقی، بازی و رویداد ورزشی - قابلیت Sound Sync Wireless برای اتصال راحت و بی‌سیم سینمای خانگی، ساندبار و ... - پخش موسیقی از طریق بلوتوث است.

نرم افزار

حالا میرسیم به نرم افزار تلویزیون که برخوردار است از رابط کاربری هوشمند انواع رابطه هوشمندان webos 4.0 است.
فرمت های ویدیویی این مدل 3GPP ،AVI ،DivX ،Flash Video ،H.263 ،H264 ،H.265 ،MKV ،QuickTime ،M2TS ،MP4 ،MPEG-4، TS ،VC-1 ،VP9 پشتیبانی شده است.این مدل دارای مرورگر وب نیز هست. فرمت های تصویری ازJPEG,MPO,JPG پشتیبانی می شود فرمت های صوتی از MP3، WAV، WMA، OGG، FLAC پشتیبانی می شود.و بقیه قابلیتهای این مدل مجهز به هوش مصنوعی LG AI ThinQ - قابلیت Magic Zoom برای بزرگنمایی هنگام پخش برنامه - امکان ضبط برنامه‌های تلویزیونی - ماشین زمان - راهنمای الکترونیکی برنامه‌ها (EPG) - سیستم کاهش نویز متناسب با محیط (Adaptive Sound Control) - ریموت کنترل جادویی - جستجوی فایل از طریق شبکه - اتصال به گوشی با اپلیکیشن LG TV Plus - قابلیت Sound Sync Wireless برای اتصال راحت و بی‌سیم سینمای خانگی، ساندبار و ... - تلویزیون پیشنهاد شده برای Netflix - امکان استریم محتوا 4Kاست.دارای ۲ درگاه usb و ۳ درگاه HDMI است. ARC. HDMICEC آن را پشتیبانی می کنند. دارای رابط کامپوزیت AVاست. وای فای ۸۰۲.۱۱ac و بلوتوث نسخه ۴.۲ برخوردار است درگاه شبکه ورودی انتن و خروجی صدای دیجیتال اپتیکال برخوردار است.

مشخصات سخت افزار و سایر امکانات

دارای پردازنده چهار هسته ای و گیرنده دیجیتالDVB-T2/C/S2 و گیرنده آنالوگ است و فاقد از دوربین و تشخیص دستورات حرکتی است.DNLAدارد قابلیت کست و اشتراک بی سیم محتوا در این تلویزیون هم وجود دارد.


SM8100مدل

این نوع صفحه تختی دارد و از پنل IPS LCD با رزولوشن 4K-UHDاستفاده می کند. تعداد پیکسل های این مدل ۲۱۶۰×۳۸۴۰ وجود دارد. نوردهی پس زمینه از direct LCD است. بازسازی تصویر ۵۰ هرتز است. و این مدل مثل مدل قبلی فاقد پخش سه بعدی تبدیل محتوای دو بعدی به سه بعدی یا سه بعدی به دو بعدی است ولی در کنار این عیب مزایایه خوبی دارد شرکت ال جی برای ان از پشتیبانی از فضای رنگی گسترده و ارتقای رزولوشن تصویر قرار داده است.

سایر   ویژگی‌های صفحه نمایش فناوری NanoCell

- HDR Effect
- قابلیت Local Dimming برای بهبود نوردهی و عمق بیشتر رنگ مشکی
- مپنیگ داینامیک متادیتای تصویر (Dynamic Tone Mapping)
- فناوری ULTRA Luminance برای بهبود کنتراست تصاویر
- قابلیت Active Noise Reduction برای حذف نویز تصویر
- ارتقا دقت رنگ True Color Accuracy
- ارتقا دهنده پیشرفته رنگ
- دارای حالت‌های تصویر پیش‌فرض سینما، بازی، رویداد ورزشی و... است.

صدا

این تلویزیون هم نیز مثل مدل قبلی سیستم اسپیکر دو کاناله با دو بلندگو ده واتی دارد و توان کلی سیستم صوتی ۲۰ وات است و جهت خروجی صدا رو به پایین است یعنی بلندگوهای تلویزیون به قسمت پایین قرار دارد و مثل مدل قبلی فاقد ساب ووفر است.
و گ استانداردهای صوتی زیر Dolby Digital
- DTS
- DTS-HD
- DTS-Express  پشتیبانی می شود.
دیگر قابلیت های صوتی این مدل عبارتند از: صدای فراگیر DTS Virtual:X
- صدای شفاف Clear Voice III
- پشتیبانی از AI Acoustic Tuning برای تنظیم حجم صدا بر مبنای آمبیانس محیط
- دارای حالت‌های صدای پیش‌فرض سینما، موزیک، بازی و...
- قابلیت پخش موسیقی از طریق بلوتوث
- قابلیت Wireless Sound Sync برای اتصال راحت و بی‌سیم سینمای خانگی، ساندبار و ...
نرم افزار تلویزیون از رابط کاربری هوشمند برخوردار است که نوع رابط هوشمند w e b o s 4.5است.

فرمت های ویدیویی
 

3GPP، AVI، DivX، Flash Video، H.263، H.264، H.265، MKV، Quick Time، M2TS، MP4، MPEG-4، TS، VC-1، VP9آن را پشتیبانی می کنند.فرمت های تصویری JPEG، JPS، MPO پشتیبانی می کنند با فرمت های صوتی زیر AAC، AC3، apt-X، FLAC، MP3، OGG، RealAudio، WMA، AC4، EAC3، MP2، HE-AAC، LPCM، PCM آن را پشتیبانی می کند دارای مرورگر وب نیز است دیگر قابلیت های نرم افزار عبارت از مجهز به هوش مصنوعی LG AI ThinQ

- پشتیبانی از Google Assistant
- پشتیبانی از Amazon Alexa
- قابلیت دریافت دستورات صوتی محاوره‌ای
- قابلیت WiFi Direct برای اتصال بی‌سیم بدون واسط دو دستگاه
- کنترل جادویی یا Magic Remote
- تبدیل کلام به متن (STT)
- قابلیت کنترل با گوشی هوشمند
- فروشگاه محتوای ال‌جی
- امکان ذخیره ابری عکس و ویدیو
- پشتیبانی از VR360
- پشتیبانی از Quick Access برای تنظیم میانبر دلخواه
- پشتیبانی از AirPlay برای استریم محتوا از گوشی‌های آیفون
- پخش‌کننده‌ی موسیقی
- پشتیبانی از Apple HomeKit
- جستجوی فایل از طریق شبکه
- امکان ضبط برنامه‌های تلویزیونی
- قابلیت برنامه‌ریزی برای ضبط برنامه
- ماشین زمان
- قابلیت نمایش زیرنویس
- حالت صرفه‌جویی انرژی.


این مدل دو درگاه USB و ۴ درگاه HDMI است.این مدل از arc and HDMI CEC رابط کامپوزیتAVاست. این تلویزیون دارای وای فای بلوتوث نسبتاً قوی تری نسبت به مدل قبلی برخوردار است و برخورد از درگاه شبکه ورودی آنتن و خروجی صدای دیجیتال یا اپتیکال است و فاقد از خروجی صدای دیجیتال کواکسیال و خروجی صدای دیجیتال s/pdif درگاه کارت حافظه و خروجی هدفون است. سخت افزار و سایر امکانات این مدل عبارت از گیرنده دیجیتال dvb-t2 و گیرنده آنالوگ و قابلیت کست و اشتراک بی سیم وDLNA است و فاقد حسگر نور محیط، دوربین ،تشخیص دستورات حرکتی استسنگین مدل �ره‌ای است ولی مدل قبلی رنگش مشکی است این مدل دو کیلوگرم از مدل قبلی سنگین تر است یعنی ۱۴ کیلو گرم وزن دارد و هردو تلویزیون را می توان به دیوار وصل کرد و هر تلویزیون همراه با ریموت کنترل کابل برق دفترچه راهنما است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران
اولین نفر باشید که در این مطلب نظر می دهد.
شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha