09187741107 شریفی

تفاوت دو تلویزیون SM8600باSM8100

تفاوت دو تلویزیون SM8600باSM8100
تلویزیون سمکو نژاد نظرات

تفاوت دو تلویزیون SM8600باSM8100را برسی میکنیم

شباهت های بسیاری بین این دو تلویزیون وجود دارد. تفاوت کمی بین این دو مدل از تلویزیون وجود دارد � از تفاوت‌ها این است این مدلها در پشتیبانی از بلندگوهای بی سیمWiSA Readyاست.AUA از این ویژگی پشتیبانی نمی کند. مدلSM8100 دارای یک صفحه ای که با عمق رنگ ۸ بیت نصب شده است.ومدلSM8600 همچنین دارای یک صفحه نمایش با آن رنگ8  بیت است اما نور پس زمینه چشمک زن وجود دارد بنابراین ادعا می شود که این مدل عمق رنگ شبیه ۱۰ بیتی تلویزیون میشود صفحه نمایش درSM8100 از حد اکثر نرخ فریم ۶۰ ثانیه پشتیبانی می کند سایر مدل های سری ۸ از ۱۲۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می کنند این نشان می دهد که صفحه نمایش درSM8100 از مدل های دیگر تلویزیون های سری ۸ بدتر است. SM8100 یک پردازنده چهار هسته ای معمولی است و نه از سریال فا به همین دلیل همه پیشرفت های احتمالی تصویر نرم افزار اضافی اما نمی شود به عنوان مثال پشتیبانی از فرمتHDR Dolby Vision وجود ندارد. احتمال قدرت پردازنده برای برخی از انواع برنامه ها کافی نیست.

مشخصات  کامل در مورد تلویزیون مدلSM8600 

طرح
از آنجایی که ما در اینجا در محدوده متوسط هستیم ، کسی انتظار یک طراحی متوسط و همچنین کیفیت را دارد اما وقتی SM8600 را دیدیم ، از زیبایی آن بالاتر از حد متوسط تعجب کردیم. تلویزیون Edge LED به طور طبیعی ضخامت بیشتری نسبت به پنل های OLED فوق العاده سکسی دارد اما ضخیم هم نیست زیرا ضخامت آن در قسمت پایین 2.50 ″ (6.3 سانتی متر) است در حالی که قسمت پشتی آن کمی خم می شود و آن را کمی نازک تر می کند. این دستگاه با حاشیه فلزی نازک همراه است در حالی که فاصله بین حاشیه و پیکسل ها نسبتاً کم است و باعث می شود SM8600 برای تلویزیون سطح متوسط بسیار مناسب باشد.
مانند تمام تلویزیون های LG ، تمام اتصالات در پشت بدنه اصلی قرار می گیرند. همه آنها در سمت راست و پشت قرار دارند در حالی که اگر قصد نصب آن را به صورت دیواری دارید ، یک اتصال کوچک به اتصال کابل کمک می کند. قسمت پشت تلویزیون از فلز نازکی با بافت براق ساخته شده است که کاملاً غیر معمول است زیرا اکثر تلویزیون ها دارای قاب پشت پلاستیکی هستند.
 
پایه SM8600 دارای طراحی منحنی هلال است که به اندازه کافی نازک است تا بزرگ به نظر نرسد و گرچه به نظر می رسد از فلز ساخته شده اما در واقع از پلاستیک ساخته شده است و در نتیجه اگر تلویزیون تحت فشار قرار گیرد ، تلویزیون بسیار لرزان خواهد شد. كمك به كمك در زمینه مدیریت كابل ، LG پشت پایه را خالی كرده است ، بنابراین می توانید كابل ها را از آنجا عبور داده و با كاور قابل جابجایی بپوشانید. ما نمی توانیم بگوییم که ما از این طراحی هیجان زده ایم اما قطعاً بهتر از فرض کنید SK8000 سال گذشته است که از یک کلیپ ساده برای نگه داشتن همه کابل ها استفاده کرده است.
 
ریموت موجود دقیقاً همان موردی است که در هنگام آزمایش LG C9 مشاهده کردیم. این نسخه 2019 MR19 از راه دور جادویی است که می تواند به روش سنتی استفاده شود یا می تواند به عنوان اشاره گر ماوس نیز مورد استفاده قرار گیرد که یک ویژگی منحصر به فرد اما بسیار کاربردی است که اگر بخواهید مثلاً متنی را تایپ کنید ، می تواند زندگی شما را بسیار آسان کند. همچنین از طریق بلوتوث با تلویزیون ارتباط برقرار می کند که به معنای دریافت بهتر است زیرا برای کار کردن نیازی به اشاره مستقیم آن به تلویزیون نیست.
 
جدید امسال این است که می تواند به عنوان یک ریموت جهانی برای کنترل دستگاه های دیگر با استفاده از بلستر IR باشد که اگر تجهیزات دیگر شما از HDMI-CEC پشتیبانی نکنند بسیار کاربردی خواهد بود. همه موارد دیگر مانند کنترل از راه دور از جمله میکروفون برای صدور فرمان در صورت ترجیح دادن همان روش قبلی است. ریموت جادویی یکی از ریموت های مورد علاقه ما در کنار ریموت هوشمند سامسونگ است و تقریباً مشابه آن در چند سال گذشته نشان می دهد که LG و مصرف کنندگان از طراحی و عملکرد آن خوششان می آید.
برای یک تلویزیون سطح متوسط خوشحالیم که ال جی با چنین کیفیتی را ارائه می دهد. این طراحی با هر استانداردی ذهن ساز نیست اما برای پولی که می پردازید بالاتر از حد متوسط است.
کیفیت فیلم
فناوری پردازنده استفاده شده است
ما در اینجا در محدوده میانی هستیم و از نظر سخت افزاری معلق هستیم و از آنچه مدل های برتر OLED مجهز هستند ، یک قدم فاصله داریم. از این رو LG SM8600 به نسل دوم پردازنده a7 Intelligent مجهز است که در مقایسه با نسخه a7 بسیار خوب سال گذشته نیز به روز شده است.پردازنده a7 Gen-2 تمام ویژگی هایی را که در a7 دیدیم را حفظ می کند اما در سال جاری نیز AI را در مخلوط قرار می دهد. با تجزیه و تحلیل محتوای نمایش داده شده می تواند نویز ، وضوح و وضوح را برای بهبود نتیجه نهایی بهینه کند در حالی که می تواند با تجزیه و تحلیل محیط از طریق حسگر نور داخلی ، روشنایی را نیز تنظیم کند تا بهترین تصویر ممکن را بدون توجه به شرایط نوری ارائه دهد. در فضای مشاهده شما.اما پیشرفت ها به همین جا ختم نمی شوند زیرا پردازنده a7 Gen-2 همچنین در بخش صوتی نیز پیشرفت هایی را ارائه می دهد. به همین ترتیب SM8600 می تواند محتوای در حال پخش را تشخیص داده و متناسب با آن صدای آن را بهینه کند. همچنین می توان 2.0 کانال را با صدای فراگیر مجازی 5.1 مخلوط کرد در حالی که تلویزیون همچنین می تواند نقطه دید شما را تشخیص دهد و صدا را بر اساس آن کالیبره کند تا در جایی که نشسته اید بهترین نتیجه را داشته باشد.
 
پردازنده a7 سال گذشته نتایج بسیار خوبی را به مدل های میان رده ارائه داد و ارائه نسخه بهبود یافته امسال نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

فناوری روشنایی مورد استفاده

در حالی که تمام مدل های NanoCell بالای SM8600 با نوعی سیستم FALD ارائه می شوند اما متاسفانه این مدل به این دلیل نیست که ما یک سیستم روشنایی Edge LED با کم نور شدن محلی داریم. سیستم های Edge LED با قرار دادن LED ها در لبه ، معمولاً در پایین صفحه ، دارای یک نوع کنترل نور بسیار فرومایه هستند که سقوط بسیار واضحی دارد. هنگامی که کم نور شدن محلی فعال است ، هنگام مشاهده یک شی bright روشن در مقابل پس زمینه تیره ، SM8600 ستون های عمودی بزرگی را نشان می دهد. در یک صحنه نسبتاً روشن شما این را به هیچ وجه نمی بینید اما در یک زمینه سیاه بیش از حد واضح و حواس پرت است.اگر تنظیمات کم نور شدن محلی را کاهش دهید ، شکوفایی ممکن است کمی کمتر شود ، بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم کمی آن را امتحان کنید تا چیزی که برای چشم شما خوشایندتر است را پیدا کنید. از نظر ما یک محیط متوسط بیشترین ارجحیت را دارد اما مهم نیست که هر مشکلی چه باشد.

روشنایی / کنتراست

به نظر می رسد میزان روشنایی یکی از اصلی ترین نقاط ضعف در مدل SM8600 باشد. اندازه گیری های ما با استفاده از حالت تصویر Cinema همراه با کم نور شدن محلی ، حداکثر نور پس زمینه و دمای گرم 2 انجام شده است. این تنظیمات قبل از کالیبراسیون هستند به این معنی که ما در اینجا رنگهای خیلی دقیقی بدست نمی آوریم. روشنایی SDR در یک پنجره 10٪ 432 نیت به ما داد که برای محتوای SDR مناسب است زیرا در اینجا شرایط مورد نیاز بسیار کم است. اما هنگام اندازه گیری روشنایی HDR با همان تنظیمات ، تنها 525 نیت داریم که کمتر از هیجان است.هنگامی که این اعداد را با شماره های پس از کالیبراسیون مقایسه می کنیم ، بدیهی است که هنگام تلاش برای به دست آوردن بازدهی بهتر از رنگ ، ضربه چشمگیر به نظر می رسد. بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که آیا رنگ های بهتر یا روشنایی بهتر می خواهید. کنتراست نیز خیلی خوب نیست زیرا ترکیب یک پنل IPS با یک سیستم نور Edge LED و کم نور شدن موضعی محلی باعث ایجاد سیاه رنگی می شود که بسیار خاکستری به نظر می رسد. اگر قصد استفاده از تلویزیون در یک اتاق تاریک را دارید ، این وضعیت حتی بدتر می شود در حالی که کمی نور باعث خفیف شدن مشکل می شود.

زاویه دید

مجهز بودن به پنل IPS به این معنی است که زاویه دید نسبت به سایر پنل های LCD نسبتاً خوب است. اگرچه SM8600 نمی تواند به زوایای شدید OLED برسد ، اما همچنان می تواند یکپارچگی تصویر را در زوایایی که به حدود 30 درجه می رسند ، حفظ کند که نسبتاً خوب است و در هنگام رسیدن به بهترین وضعیت مشاهده ، آزادی زیادی به شما می دهد. اگر به زاویه دید بالاتر از این نیاز دارید ، تنها انتخاب شما این است که به روش OLED بروید.
 

پشتیبانی از HDR

با پشتیبانی از HDR ، همه چیز کمی استاندارد است ، زیرا اکثر تلویزیون های سطح متوسط و سطح بالای LG از همان نوع پشتیبانی می کنند. به همین ترتیب SM8600 نه تنها از HDR10 که پروتکل اصلی HDR است بلکه از HLG که برای پخش استفاده می شود و Dolby Vision که HDR پیشرفته تر با فراداده پویا است پشتیبانی می کند.دو مشاهده که باید در اینجا انجام دهیم. اول از همه ، مانند هر مدل در زرادخانه ال جی ، پشتیبانی از HDR10 + وجود ندارد و ما کنجکاو هستیم که ببینیم ال جی هرگز از این موضوع پشتیبانی می کند ، زیرا بیشتر مورد حمایت سامسونگ است. دومین موردی که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر شما به یک تلویزیون با دالبی ویژن نیاز دارید ، این کمترین مدل است که می توانید آن را تهیه کنید زیرا سایر مدل های NanoCell زیر این مدل و همچنین 4K UHD تنها با پشتیبانی از HDR10 و HLG ارائه می شوند . این در اینجا ارزان ترین مدل فعال Dolby Vision از LG است.
 

پوشش رنگ

SM8600 از طیف گسترده ای از رنگ پشتیبانی می کند اما همچنین به یک لایه NanoCell مجهز است که به منظور افزایش خلوص رنگ های قرمز و سبز روی صفحه ، به جذب نور ناخواسته کمک می کند. این معادل نقطه کوانتومی است که سامسونگ به طور گسترده در تمام مدل های QLED خود استفاده می کند در حالی که ال جی از آن در مدل های قبلی Super UHD خود استفاده می کرد. اما حدس می زنیم که NanoCell صدای جذاب تری دارد به همین دلیل ال جی تصمیم گرفت نام فناوری خود را تغییر دهد.اندازه گیری پوشش رنگی در فضای رنگی DCI-P3 89٪ پوشش را به ما تحمیل کرد که با توجه به هزینه SM8600 بسیار خوب است در حالی که به فضای رنگی گسترده تر REC.2020 نگاه می کنید تلویزیون قادر به پوشش 71٪ بود. ما تحت تأثیر این اعداد قرار می گیریم ، خصوصاً وقتی فکر می کنید که به انتهای پایین مجموعه NanoCell نزدیک می شویم. در نتیجه SM8600 در حین آزمایش توانست تصاویری تولید کند که نه تنها واضح و کریستالی باشند بلکه دارای رنگهای شگفت انگیز و واقعی نیز هستند که از صفحه بیرون می آیند.
 
 

عملکرد حرکت

LG SM8600 کم و بیش یک سری ویژگی های حرکتی استاندارد دارد که امروزه در تمام تلویزیون های با برد متوسط و بالا وجود دارد. به همین ترتیب این مدل شامل هر دو ویژگی Motion Interpolation و Black Frame Insertion (BFI) است. با Motion Interpolation ، SM8600 توانست کمی حرکت دوربین را صاف کند ، هرچند که در صحنه های بسیار سریع ، حرکت جنجالی قابل توجه بود.ما همچنین ویژگی Black Frame Insertion (BFI) را آزمایش کردیم که تصاویر بسیار صافی ایجاد می کرد اما از طرف دیگر روشنایی کلی را کاهش داد در حالی که به دلیل افت فرکانس سوسو زدن به 60 هرتز ، سوسو زدن قابل مشاهده بود. متأسفانه SM8600 پشتیبانی از Variable Refresh Rate (VRR) را که امسال در مدل های بالاتر LG شاهد بودیم ، کاهش می دهد. FreeSync نیز وجود ندارد اما در اوایل سال 2020 ال جی نسخه جدید سیستم عامل خود را منتشر کرد که از G-Sync NVIDIA پشتیبانی می کند. اگرچه SM8600 ما را با عملکرد حرکتی خود جلب نکرد اما نتایج قابل احترامی را ارائه داد که مطابق با قیمت مناسب آن است.

تأخیر ورودی

تأخیر ورودی به ویژه اگر از تلویزیون برای بازی زیاد استفاده می کنید و زمان پاسخ سریع می خواهید بسیار مهم است و از این نظر SM8600 با رنگهای پرنده عبور می کند زیرا تاخیر ورودی اندازه گیری شده ما در حدود علامت 14.6 میلی متر قرار دارد که بسیار شگفت آور است و این مدل را برای ایده آل تر می کند هر گیمری که بازی هایی را انجام می دهد که نیاز به زمان واکنش بسیار سریع دارند. البته برای داشتن تاخیر ورودی بسیار کم ، تلویزیون باید حالت بازی خود را درگیر کند زیرا بدون آن تاخیر ورودی بسیار بالاتر می رود. ما رزولوشن 1080p و 4K را با حالت بازی فعال کردیم و نتایج کاملاً مطابقت داشت. ما کمی از وقت خود را برای برخی از Call of Duty WW2 در PS4 خود اختصاص دادیم و از اینکه جلسه ما بدون مشکل و روان بود بسیار راضی بودیم.و در حالی که SM8600 از HDMI 2.1 پشتیبانی نمی کند ، ما حالت Auto Low Latency Mode (ALLM) را در اختیار داریم که می تواند در صورت اتصال تجهیزات متصل به این ویژگی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
 

برداشت های با کیفیت تصویر

با عملکرد LG SM8600 ، همه چیز کاملاً واضح است. این می تواند تصاویر با وضوح 4K بسیار واضح و واضح را نمایش دهد ، دارای قابلیت ارتقا بسیار خوب ، گستره رنگی گسترده و پوشش رنگی به دلیل قرار دادن فیلم NanoCell است ، زاویه دید برای یک صفحه LCD بسیار مناسب است در حالی که ورودی بسیار کم است این برای هر کسی که می خواهد از آن برای بازی استفاده کند ایده آل است.از طرف دیگر ، روشنایی و HDR در بهترین حالت متوسط هستند در حالی که کنتراست با سیاه پوستان بیشتر شبیه خاکستری است در حالی که اگر در یک اتاق کاملا تاریک تماشا کنید این حتی بدتر می شود. همچنین داشتن یک صفحه LED Edge به معنای دقت و کنترل بسیار کم نور است در حالی که محلی شدن آن باعث می شود که ستون های بزرگ عمودی نور هنگام نمایش یک شی object بسیار روشن در پس زمینه تاریک مورد نظر باشد.Edge LED در اینجا نقطه ضعف اصلی است اما با چنین قیمت پایین تقریباً قطعی بود که ما نمی توانیم یک سیستم FALD بگیریم. آیا می توانیم از آنچه دیده ایم شکایت کنیم؟ با توجه به هیچ هزینه زیرا در نوشتن ممکن است فکر کنید که این تلویزیون بد است اما در واقع تماشای یک دیسک 4K UHD باعث می شود فکر کنید عملکرد آن در واقع خوب است. و وقتی در نظر می گیرید که برای آن چه باید بپردازید ، قطعاً همه چیز بهتر از آن است که به نظر برسد.
 
 

کیفیت صدا

با بررسی قابلیت های صوتی SM8600 به این درک دست یافتیم که ال جی واقعاً سعی کرده عملکرد را کمی بهبود بخشد اما نمی توان گفت که نتیجه کلی بسیار مهیج بود یا اینکه ویژگی های اضافه شده تفاوت واقعی ایجاد کرده اند. این تلویزیون با سیستم 2.0 کانال با 20 وات نیرو ارائه می شود که آن را فقط برای مشاهده گاه به گاه مناسب می کند. One Touch Sound Tuning ظاهر آن را در اینجا ظاهر می کند همانطور که در C9 OLED مشاهده کردیم که یک سیستم منحصر به فرد است که ال جی ایجاد کرده است و با استفاده از میکروفون ریموت تلویزیون صدا را از موقعیت مشاهده شما تجزیه و تحلیل می کند و تنظیمات صدا را مطابق با بهترین حالت کالیبره می کند. نتیجه ممکن است.همچنین می توان صدای 2.0 کانال صوتی را به صدای فراگیر 5.1 مجازی مخلوط کرد تا صحنه صوتی گسترده تر و گسترده تری را ارائه دهد. ما همچنین پشتیبانی Dolby Atmos را پیدا می کنیم اما تلویزیون قادر به ارائه غوطه وری واقعی یا عمق صدا نیست. سرانجام تلویزیون با کمک AI AI موجود می تواند محتوای نمایش داده شده را آنالیز کرده و صدای خروجی را بهینه کند.
تمام ویژگی های فوق بخشی از پردازنده جدید a7 Gen-2 است که به امید بهبود عملکرد صوتی ، هوش مصنوعی را به این ترکیب اضافه می کند. ما می توانیم اعتراف کنیم که در برخی موارد صدا کمی بهتر شده است اما انتظار هیچ چیز فانتزی را ندارید. یک سیستم 2.0 کانال از یک تلویزیون تخت می تواند کارهای زیادی را انجام دهد ، بنابراین اگر به چیزی بهتر نیاز دارید ، یک نوار صدا تهیه کنید یا یک مایل بیشتر بروید و یک تنظیم کامل صوتی فراگیر را دریافت کنید.
 

ورودی ها

حال بیایید ببینیم چه نوع ارتباطاتی با این ارتباط برقرار می کنیم. طبق معمول همه آنها در سمت راست و پشت بدنه اصلی با هم گروه شده اند. اگر می خواهید آن را بر روی دیوار نصب کنید برخی از آنها به دنبال پهلو می گردند در حالی که بقیه عقب نگاه می کنند.پورت هایی که به صورت پهلو به نظر می رسند ، 2 پورت HDMI و 1 USB هستند. مواردی که به عقب نگاه می کنند شامل 2 پورت HDMI دیگر ، 2 پورت USB دیگر ، پورت اترنت برای اتصال سیمی به اینترنت ، RS-232C ، خروجی Optical Digital Audio و 1 ورودی ترکیبی است که با آداپتور موجود کار می کند. سرانجام پورت آنتن / کابل معمول برای پخش زمینی وجود دارد. متأسفانه این اولین مدلی است که HDMI 2.1 را رها می کند و ما باید در عوض با نسخه معمول 2.0 برای هر چهار آنها کنار بیاییم. این بدان معنی است که همه آنها از 4K / 60fps ، گستره رنگی گسترده و HDR پشتیبانی می کنند در حالی که 2.1 ویژگی خاص مانند eARC و VRR را از دست می دهیم. همچنین تمام پورت های USB نسخه 2.0 هستند. به طور کلی ما یک پیکربندی کاملاً استاندارد داریم که در بیشتر تلویزیون های LG مشاهده کرده ایم. حتی مدلهای ردیف بالاتر نیز تقریباً از پورت تقریباً مشابهی برخوردار هستند ، بنابراین نمی توانیم از آنچه در اینجا ارائه می شود شکایت کنیم.
 
 

سیستم عامل ، برنامه ها و ویژگی ها

در مورد عملکرد تلویزیون های هوشمند ، همه چیز در مورد سال 2019 کاملاً واضح است ، زیرا همه مدل های آنها از سری های برتر OLED تا مدل های پایین 4K UHD با همان webOS 4.5 ارائه می شوند و عملکردهای هوشمند مشابهی را ارائه می دهند. ما اخیراً در تست LG O9D LG C9 اولین تجربه خود را با webOS 4.5 داشتیم و برداشت های بسیار خوبی را از ما به جای گذاشتیم زیرا نسخه امسال از سال 2018 همه چیز خوب را گرفت و در برخی از عناصر اصلی پیشرفت های جزئی ایجاد کرد تا کاربر تجربه کلی بهتری داشته باشد.در نگاه اول اگر از نسخه های قبلی webOS استفاده کرده باشید تفاوت چندان مشهود نیست اما یکی از تغییرات امسال "AI Preview" است که ردیف دوم است که بالای نوار Launcher ظاهر می شود و بسته به آنچه قبلاً تماشا کرده اید ، اگر به دنبال چیزهای خاصی هستید بسیار مفید خواهد بود.
 
تا آنجا که به خدمات پخش جریانی مربوط می شود ، یک لیست عظیم وجود دارد که مشهورترین آنها در دسترس است از جمله Netflix ، Amazon Prime Video ، Youtube ، Now TV ، Rakuten ، Demand 5 ، Hulu ، Sling TV ، Vudu ، iTV ، BBC iPlayer و Google Play فیلم در میان دیگران. آنقدر محتوا و برنامه در دسترس است که اگر از بسیاری از آنها استفاده می کنید ، جستجوی سریع بین آنها کمی دشوار است. به همین دلیل ال جی یک عملکرد ویرایش هوشمند اضافه کرده است که با توجه به دفعات استفاده از هر یک از آنها ، آیکون های برنامه را مرتب می کند. اما به غیر از این ، شما همچنین می توانید مقدار زیادی از آزادی شخصی سازی را داشته باشید تا همه چیز را به همان ترتیب که بیشتر دوست دارید ، مرتب کنید.
 
LG سالانه تغییرات کوچکی در webOS ایجاد کرد اما با تمام صداقت ما به نقطه ای رسیدیم که نیازی به هیچگونه اصلاح اساسی ندارد. تغییرات بصری احتمالاً به دلیل وجود نوار لانچر جدید ضروری بود در حالی که گنجاندن AI Preview کمی به خدمات عظیم موجود کمک می کند تا ناوبری را کمی نرم و آسان تر کند.ویژگی جدیدی که در بسیاری از مدل های 2019 پیدا کرده ایم پشتیبانی از فناوری بلندگوی بی سیم WiSA است که یک استاندارد صوتی جدید است که به شما امکان می دهد بلندگوهای بی سیم را با تقویت کننده های داخلی مستقیماً به تلویزیون متصل کنید. اما در حالی که این مورد برای استفاده از آن پشتیبانی می شود ، برای کار کردن باید یک دانگل جداگانه بخرید. این یک ویژگی خوب است و ما امیدواریم که در آینده شاهد پشتیبانی بیشتر سخنرانان با استفاده از این عملکرد باشیم و امیدوارم که بتوانیم در برخی موارد آن را از نزدیک امتحان کنیم.
 
 
کنترل تلویزیون می تواند با روش های مختلفی انجام شود که امروزه به یک امر عادی تبدیل شده است. ما قبلاً در مورد ریموت موجود صحبت کردیم که به نظر ما یکی از بهترین ریموت های هوشمند از راه دور است. اما اگر بیشتر به استفاده از تلفن هوشمند یا دستگاه همراه خود علاقه دارید ، LG برنامه Remote App ایجاد کرده است که می توانید تلویزیون را از طریق آن بارگیری و کنترل کنید. اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، این برنامه گزینه های کنترل کاملی را ارائه نمی دهد در حالی که نمی توانید متن را در برخی از سرویس ها مانند Netflix یا Youtube وارد کنید.کنترل صدا نیز به استاندارد تبدیل شده است و به همین ترتیب هم از Amazon Alexa و هم از Google Assistant پشتیبانی می کنیم. اما آنچه بیشتر از همه دوست داریم این است که برای کارکرد این دستگاه ها به یک دستگاه جداگانه الکسا یا دستیار Google احتیاج ندارید زیرا هر دو داخلی هستند و می توانید به راحتی از میکروفون Magic Remote برای کار استفاده کنید. همچنین کنترل فقط به عملکردهای تلویزیون محدود نمی شود زیرا شما می توانید به سایر دستگاههای هوشمند در خانه خود که به شبکه محلی شما متصل هستند دستوراتی صادر کنید.
 
در آخر لازم به ذکر است که ال جی قول داده است با به روزرسانی آینده قابلیت های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد که Airplay 2 و Homekit اپل را به SM8600 امکان پذیر می کند. با Airplay شما می توانید محتوای دستگاه Apple را مستقیماً به تلویزیون منتقل کنید یا اگر بلندگوهای سازگار Airplay 2 دیگر در خانه دارید ، می توانید محیط چند اتاقه خود را ایجاد کنید. به روزرسانی تاریخ انتشار سال 2019 داده می شود بدون اینکه LG بیشتر مشخص باشد اما حداقل خوب است که بدانید در آینده است.
 
 

افکار نهایی

SM8600 چیزهای زیادی دارد که ما آنها را دوست داریم. مجهز بودن به پردازنده a7 Gen-2 به معنی قابلیت ارتقا excellent عالی و بهبود صدای AI است. همچنین فیلم شامل NanoCell و Wide Color Gamut تولید مثل رنگ بسیار خوبی را ارائه می دهد در حالی که ورودی بسیار کم است این تلویزیون را به یک بازی عالی تبدیل می کند. داشتن پنل IPS همچنین به معنای زاویه دید بسیار خوب است که به شما در زمینه موقعیت مشاهده آزادی می دهد. تلویزیون با مجموعه ای کامل از ویژگی های هوشمند و خدمات آنلاین همراه با webOS ارائه می شود که توانایی های بسیار زیادی را کنترل می کند و نه تنها تلویزیون بلکه همه دستگاه های هوشمند شما را کنترل می کند. سرانجام قیمت به اندازه کافی پایین است که توسط اکثر مردم مقرون به صرفه تلقی می شود و ما معتقدیم که ارزش پیشنهادی زیادی دارد.در طرف دیگر جنبه هایی وجود دارد که ما را کمی ناامید کرد. سیستم Edge LED موجود در مقایسه با سیستم های FALD کنترل نور پایین تری را ارائه می دهد در حالی که عملکرد محلی Dimming بهترین نیست. همچنین روشنایی در سمت کم است و در حالی که با محتوای SDR ، این ممکن است در هنگام مشاهده محتوای HDR مشکل بزرگی نداشته باشد ، عدم توانایی تلویزیون در نمایش تصاویر بسیار روشن کاملاً مشهود است. کنتراست نیز بسیار متوسط است که SM8600 نتواند سیاه پوستان عمیق را نشان دهد و اینها معمولاً خاکستری به نظر می رسند. سرانجام این اولین مدلی است که HDMI 2.1 را رها می کند و اگرچه ممکن است در حال حاضر این مسئله چندان مهم نباشد زیرا تجهیزات و محتوای زیادی برای پشتیبانی از آن وجود ندارد اما این ویژگی می تواند این تلویزیون را در آینده اثبات کند.
 
 
در پایان می گوییم اگرچه LG SM8600 ضعف های واضحی را در رابطه با بیشتر روشنایی و عملکرد کلی HDR دارد اگر به طور کلی به آن نگاه کنید و آنچه در ترکیب با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ارائه می شود ، این مدل را به گزینه بسیار خوبی تبدیل کرده است. به ویژه اگر کمبود بودجه دارید یا خیلی از گرفتن بهترین عملکرد ممکن دیوانه نیستید ، . 

نظرات و نقد و بررسی کاربران
اولین نفر باشید که در این مطلب نظر می دهد.
شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha